Rubriky:

Tenis

Bude muset rozvážet pizzu. I tenisový trenér je bez peněz. Hvězdná hráčka mu odmítá platit

25. dubna 2020 14:30 - Praha

Mnoho tenistů a tenistek, kteří jsou v žebříčku za stovkou, přiznává, že má v současné době finanční potíže. Sezona je přerušena do poloviny července a ani pak není jisté, že se bude hrát. Někteří podepsali petici, aby jim Mezinárodní tenisová federace ITF pomohla, jiní si přivydělávají třeba rozvážením jídla, nebo obsluhováním v kavárně. O tom kvůli nedostatku peněz teď začíná uvažovat i kouč hvězdné hráčky, která mu odmítla platit.

 

Twitter@tennismagazin, Twitter

O současných finančních potížích tenistů a tenistek, kteří nepatří do stovky, se už hojně diskutuje. Mnoho z nich podepsalo petici, ve které vyzvali ITF, aby jim pomohla. Ta se spojila s Asociací tenisových profesionálů ATP, Ženskou tenisovou asociací WTA a pořadateli všech grandslamů a začala situaci řešit. Již brzy by měla představit podpůrný program pro hráče, na kterém se všech sedm organizací dohodlo.

Jenže problémy, jak se ukazuje, mají i trenéři. O těch svých se rozpovídal i kouč hráčky z elitní třicítky. Thomas Drouet připravuje na turnaje Číňanku Wang Čchiang, devětadvacátou hráčku světa, která letos šokovala na Australian Open, když ve třetím kole vyřadila Serenu Williamsovou.

Ta mu však teď odmítla platit. „Máme smlouvu na pětatřicet až čtyřicet týdnů práce. Když oznámili, že se teď nebude hrát, tak jsem se s ní snažil domluvit alespoň na polovině platu. Ale odmítla to, protože teď nevydělává žádné peníze,“ uvedl Drouet na webu tennisworlduas.org. „S žádnou pomocí tak počítat nemůžu, jsem v nejisté situaci, protože stále není jasné, kdy se opět bude hrát,“ vysvětloval s tím, že se svou svěřenkyní dohodl, že začátkem června se sejdou na Mauriciu.

Tenisová sezona se letos nerozběhne, myslí si Kvitová. A co domácí turnaje?

Tam by měli začít trénovat, avšak pokud se situace nebude lepšit, je možné, že letošní sezona se už znovu nerozjede. „Kdyby zrušili celou sezonu, tak nevím, jak přežiju,“ přiznal monacký trenér. „Nemám žádný příjem a finance mi zbývají tak na půl roku. Asi budu rozvážet pizzu, abych si přivydělal a připadal si užitečný,“ dodal Drouet s tím, že doufá, že se svou svěřenkyní dohodne, jinak by prý zvažoval spolupráci s nějakým jiným hráčem či hráčkou.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.