Rubriky:

Tenis

Češi se v 1. kole Davis Cupu vyhnou Federerovi i Djokovičovi

22. září 2008 14:19 - MADRID

Českým tenistům sice o jediné místo v žebříčku uteklo nasazení pro úterní losování Světové skupiny Davisova poháru, ale dvěma silným týmům se vyhnou. Mezi nenasazenými jsou totiž i Švýcaři, za něž by mohl nastoupit druhý hráč světa Roger Federer, nebo Srbové se světovou trojkou Novakem Djokovičem.

Svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila narazí na jeden z osmi nasazených celků. Mohou je čekat velmi náročné duely ve Španělsku a Spojených státech amerických, dalšího letošního finalistu Argentinu i svého čtvrtfinálového přemožitele Rusko by přivítali doma.

Schůdnější variantou losu by byly domácí zápasy se Švédskem a Francií nebo utkání v Německu. Pokud by Češi narazili na Chorvatsko, o pořadateli by rozhodl los.

Losování nového ročníku Světové skupiny začne v úterý v Madridu ve 12:30 SELČ, zápasy prvního kola jsou na programu 6. až 8. března 2009.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.