Ve Vídni postoupili z kvalifikace Hernych a Šnobel

5. října 2008 20:12 - VÍDEŇ

Radka Štěpánka doplní v hlavní soutěži turnaje ATP ve Vídni další dva čeští tenisté. V kvalifikaci v neděli uspěli Jan Hernych a Pavel Šnobel, který se v prvním kole utká právě se Štěpánkem. Hernychovým soupeřem bude Chorvat Roko Karanušič.

Na výborně obsazeném turnaji, dotovaném částkou 674 000 eur, hraje od pondělí polovina hráčů z první padesátky světového žebříčku. Z kvalifikace se podařilo postoupit Hernychovi, jenž vyřadil Němce Dominika Mefferta a poté i Jihoafričana Rika de Voesta. Oba zápasy vyhrál ve třech setech.

"Zápas jsem měl půldruhého setu pod kontrolou, ale pak se soupeř zlepšil, hlavně na servisu, a já jsem trochu moc spěchal. Pak už to bylo zcela vyrovnané, naštěstí mi vyšel začátek třetího setu," řekl Hernych.

Ještě delší zápas spolu sehráli další dva Češi - Šnobel a Bohdan Ulihrach. V tříhodinovém maratonu propásl příležitost zahrát si po 15 měsících znovu hlavní soutěž v turnaji ATP bývalý daviscupový reprezentant Ulihrach. Po prvním vyhraném setu vedl v tie-breaku druhého setu už 4:1 a ve zkrácené hře třetího setu ještě 5:3, ale koncovky nezvládl.

"Prohrávám vyhrané zápasy, už je asi na čase, abych toho nechal," řekl zklamaný Ulihrach. V prvním kole kvalifikace suverénně přehrál nejvýše nasazeného Kolumbijce Alejandra Fallu 6:2, 6:0. Šnobel se v kvalifikaci utkal se dvěma krajany, před Ulihrachem porazil dvakrát 6:3 Lukáše Rosola.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: