Rubriky:

Tenis

Jako ve vězení. Rézaiová promluvila o době, kdy ji trénoval Mouratoglou

17. května 2020 10:56 - Paříž/Praha

Je úspěšným trenérem a jeho akademie patří k nejvyhledávanějším. Přesto není vše tak ideální, jak vypadá. Tenistka Aravane Rézaiová se teď rozpovídala o době, kdy ji Patrick Mouratoglou trénoval. Kouč, který nyní vede Serenu Williamsovou, na francouzskou hráčku tehdy vyvíjel ohromný tlak, že si připadala jako ve vězení. „Mé duševní zdraví ho nezajímalo,“ tvrdí bývalá světová patnáctka.

 

Profimedia.cz

Serenu Williamsovou přivedl k deseti grandslamovým titulům. V jeho akademii trénují tenisové hvězdy i mnoho talentů. Avšak vše není tak ideální, jak se zdá. O své zkušenosti s úspěšným koučem Patrickem Mouratouglem se nyní rozpovídala Aravane Rézaiová, která byla před jedenácti lety jeho svěřenkyní.

S Mouratouglem začala francouzská tenistka spolupracovat poté, co v roce 2009 ovládla Turnaj šampionek, nynější malý Turnaj mistryň. „Neřekla bych, že je Patrick skvělým koučem, ale spíše perfektním podnikatelem,“ uvedla Rézaiová na webu tennisworldusa.org. „Ví, jak hrát a umí věci analyzovat, když ale zajdu do detailů...,“ naznačila problémy, které měla.

Na turnaji v Madridu podle svých slov byla pod obrovským tlakem. „Chtěl, abych vyhrála. Vyvíjel na mě ohromný tlak. Pořádně jsem ani nejedla. Nemohla jsem se ani uvolnit, nemohla jsem zvedat telefon. Bylo to jako ve vězení. Vstávala jsem v šest ráno, pak jsem musela dvě hodiny běhat, pak další trénink. Bylo toho moc,“ přiznala bývalá světová patnáctka.

Mouratoglou chystá pro tenisty nezávislou ligovou soutěž

Byla vyčerpaná. „Když mě trénoval otec, tak na mě hodně tlačil a myslel si, že budu ještě lepší hráčkou. Fungovalo to, ale pak přišel čas, kdy už jsem to nezvládala. Proto i má spolupráce s Patrickem trvala jen přes rok. Lidé v mém okolí říkali, že už to nedávám. Mé duševní zdraví ho ale nezajímalo,“ dodala Rézaiová, která se minulou sezonu představila pouze na turnaji ITF ve Francii a od té doby nebyla na kurtech.

vk, Sport.cz, Právo

O2 Sport 4:6, 7:5, 6:3 Muchová - Kr. Plíšková 4:6, 7:5, 6:3   konec
20200605T18:00:00+0200
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová
Kr. Plíšková
  Ka. Plíšková - Martincová   dnes 17:00
20200606T17:00:00+0200
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis