Rubriky:

Tenis

Djokovič: Chci hrát tenis do čtyřiceti a překonávat rekordy

16. května 2020 12:45 - Bělehrad

Srbský tenista Novak Djokovič krátce před 33. narozeninami uvedl, že ani v nejmenším nepomýšlí na konec kariéry. Aktuální světová jednička má před sebou v tenise ještě velké cíle a dokáže si představit, že bude hrát do čtyřiceti let.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Myslím, že toho můžu v tenise ještě hodně dosáhnout. Můžu vyhrát další grandslamy a překonat rekord v počtu týdnů na pozici světové jedničky. To jsou jednoznačně moje cíle," řekl Djokovič v rozhovoru s americkým sportovním novinářem Grahamem Bensingerem, jenž za ním na dva dny přijel do Bělehradu.

Srbský tenista získal v lednu v Austrálii svůj 17. grandslamový titul a má na dosah své největší rivaly Rafaela Nadala (19) a Rogera Federera (20). V jeho prospěch hraje i to, že je z nich nejmladší: Španělovi je o rok víc a Švýcar dokonce v srpnu oslaví už 39. narozeniny.

Rozloučení Radka Štěpánka (vlevo) s kariérou po boku Novaka Djokoviče.

Vlastimil Vacek, Právo

Federerovi také patří rekord v počtu týdnů strávených v čele světového žebříčku (310). Djokovič, jenž bude mít třiatřicáté narozeniny příští týden, je světovou jedničkou 282 týdnů.

Za co koupit dětem chleba? Byla jsem zoufalá, přiznává po letech Djokovičova matka

"Nevěřím v žádná omezení, chci hrát ještě dlouho," vyslal Djokovič varování svým soupeřům, mladším i starším. "Asi už dlouho nevydržím hrát v takové intenzitě s tolika turnaji a cestováním. Ale pokud se budu soustředit jen na ty největší a pro mě nejdůležitější turnaje, můžu klidně hrát do čtyřiceti let," řekl jeden z nejlepších tenistů historie.

ČTK

  6:2, 6:4 Ka. Plíšková - Martincová 6:2, 6:4   konec
20200606T17:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martincová
Ka. Plíšková vs. Martincová
Ka. Plíšková
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis