Rubriky:

Tenis

Skvěle rozjetou kariéru zastavila zranění. Končí další tenistka

20. května 2020 20:34 - New York/Praha

Chtěla se na kurty vrátit. I když si na nich už šest let kvůli zraněním nezahrála. Ale nepodařilo se jí to. Talentovaná Jamie Hamptonová tak odchází z tenisové scény. Bývalá světová čtyřiadvacítka o svém odchodu informovala na sociálních sítích. „Tenis byl mou první láskou, a i když jsem teď dlouho nehrála, bylo to pro mě hodně těžké rozhodnutí,“ přiznala třicetiletá Američanka.

 

Twitter

Dokázala porazit Petru Kvitovou, Caroline Wozniackou nebo Lucii Šafářovou. Během jedné sezony dokázala v žebříčku poskočit o šest set míst. Jamie Hamptonová byla velkým talentem. Avšak její skvěle rozjetou kariéru zastavila zranění. Americká hráčka si na turnajích zahrála ještě před šesti lety, avšak poté z kurtů zmizela.

Kvůli problémům s kyčlí a dalším zdravotním potížím podstoupila několik operací. Stále se ale chtěla k hraní vrátit. Nepodařilo se jí to. Ted´ se rozhodla svou kariéru ukončit. „Během uplynulých let jsem absolvovala mnoho operací. Bohužel ale nebyly tak úspěšné, abych se mohla vrátit k tenisu. Bylo to pro mě obrovským zklamáním a dlouho jsem se s tím srovnávala. Tenis byl mou první láskou, a i když jsem teď dlouho nehrála, bylo to pro mě hodně těžké rozhodnutí,“ uvedla Hamptonová na sociálních sítích.

Během své kariéry si Hamptonová zahrála na všech grandslamech. Nejdále se dostala do osmifinále na French Open. Na Australian Open a US Open si zahrála třetí kolo a ve Wimbledonu bylo jejím nejlepším výsledkem kolo druhé. Turnaj na okruhu WTA nevyhrála žádný, z těch nižších si přivezla pět titulů.

Je čas na novou kapitolu. Další tenistka odchází ze scény

Ve světovém žebříčku se díky výsledkům dokázala vyšplhat na čtyřiadvacáté místo. Teď se bude věnovat studiu na univerzitě. Hamptonová je tak další tenistkou, která nyní pověsila raketu na hřebík. Nedávno se stejně rozhodly grandslamové vítězky Maria Šarapovová, Jekatěrina Makarovová, Vania Kingová i další známé hráčky jako Johanna Larssonová a Anna Tatišviliová.

vk, Sport.cz, Právo

O2 Sport 4:6, 7:5, 6:3 Muchová - Kr. Plíšková 4:6, 7:5, 6:3   konec
20200605T18:00:00+0200
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová
Kr. Plíšková
O2 Sport 6:1, 6:0 Ka. Plíšková - Siniaková 6:1, 6:0   konec
20200605T15:30:00+0200
Ka. Plíšková vs. Siniaková
Ka. Plíšková vs. Siniaková
Ka. Plíšková
Siniaková
  Ka. Plíšková - Martincová   dnes 17:00
20200606T17:00:00+0200
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis