Rubriky:

Tenis

Federer před Roland Garros odehraje jen dva turnaje na antuce

3. prosince 2008 16:56 - BASILEJ

Švýcarský tenista Roger Federer v příští sezóně odehraje před Roland Garros jen dva turnaje na antuce, což je o dva méně než letos. V přípravě na jediný grandslamový turnaj, který ještě nevyhrál, absolvuje pouze podniky nově zavedené kategorie 1000 v Římě a Madridu. Vyplývá to z programu na příští rok, který zveřejnil na svých internetových stránkách.

V této sezóně Federer na antuce vyhrál turnaj v portugalském Estorilu a pak se zúčastnil podniků v Monte Carlu, Římě a Hamburku. Ve finále pařížského grandslamu následně utrpěl debakl od Španěla Rafaela Nadala.

Letošní Federerovu sezónu v úvodu poznamenala mononukleóza a na konci zranění zad. Po více než čtyřech letech v srpnu přišel o post světové jedničky, kterou se stal Nadal, a chuť si spravil jen triumfem na US Open.

Získal tak třináctý grandslamový titul v kariéře a jediná trofej ho dělí od rekordu Američana Peta Samprase. Zatímco letos kvůli zdravotním problémům naskočil do sezony rovnou na Australian Open, tentokrát se chce na úvodní grandslam sezóny připravovat na turnajích v Abú Zabí, katarském Dauhá a v Melbourne.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.