Rubriky:

Tenis

Nasazená jednička senzačně dohrála, Kvitová nezaváhala, Plíšková vypadla

26. května 2020 09:45 - Praha
(Aktualizováno: 26. května 2020 16:04)

Karolína Muchová, šestadvacátá hráčka světa, zdolala ve čtvrtfinále turnaje O pohár prezidenta ČTS Kristýnu Plíškovou po setech 6:3 a 6:4. Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová vyhrála nad Barborou Krejčíkovou 7:6 a 6:2. Turnaj přišel o nejvýše nasazeného v turnaji mužů. Chybující Jiří Veselý prohrál s Michaelem Vrbenským 6:4, 3:6 a 4:10 v supertie-breaku.

Sport.cz

Karolína Muchová se jako první radovala z vítězného tenisového utkání na českém území po koronavirové pauze. Šestadvacátá hráčka světa na tvrdém povrchu na pražské Spartě zdolala ve čtvrtfinále Kristýnu Plíškovou ve dvou setech 6:3 a 6:4.

"Jsem ráda, že jsme zpátky na kurtu, i když to bylo bez diváků divné. Ale docela mi to tam padalo," řekla Muchová. V semifinále se utká s Barborou Strýcovou, která zvládla roli favoritky a porazila juniorku Lindu Fruhvirtovou 6:1 a 7:5.

Souboj generací. Barbora Strýcová na úvod porazila patnáctiletou Lindu Fruhvirtovou.

Sport.cz

"Zápasový mód to nebyl, ale jsem ráda, že tahle akce je. Po dvou měsících a půl tréninku si zase zahrát zápas bylo úžasné. Byla jsem překvapená, že jsem se dobře hýbala. Pozitivně mě to překvapilo," řekla Strýcová. Z pozice 31. hráčky světa byla proti patnáctileté soupeřce favoritkou. "Nervózní jsem popravdě nebyla. Těšila jsem se. Bylo fajn hrát proti Lindě a neměla jsem v hlavě, že bych musela vyhrát."

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová vydřela zisk prvního setu v duelu s Barborou Krejčíkovou až ve zkrácené hře, druhou sadu pak ovládla poměrem 6:2 a mohla slavit postup do semifinále.

"Na to, jak jsem vypadala poslední dny v tréninku, jsem předvedla výborný výkon," smála se po utkání vítězka. Naznačila, že v dlouhém období bez tenisových turnajů a měření sil se špičkovými soupeřkami, je to s motivací k tréninku složitější. "Ale jsem samozřejmě ráda, že si můžeme zahrát tenhle turnaj," dodala s tím, že ani po dlouhé pauze není úplně fit. Před televizními kamerami však neodtajnila, co ji trápí. "Tělo v posledních dnech zrovna nedrží," posteskla si Kvitová. "Uvidíme, jak to bude dál."

Úterní program uzavřel duel Kateřiny Siniakové s Lucií Hradeckou. Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které patří ve světovém žebříčku 54. místo, vyhrála první sadu 6:3 a zdálo se, že bude mít na kurtu navrch. Úvod druhého setu ale patřil zkušenější soupeřce, která vedla 3:1. Hradecká ale slibně rozehraný druhý set nedotáhla, prohrála 4:6 a tím ztratila i celé utkání.

Petra Kvitová a Barbora Strýcová se těší na návrat na kurty.

ČTK

V turnaji mužů zdolal v duelu daviscupových reprezentantů Vít Kopřiva zkušeného Lukáše Rosola za hodinu a půl 7:6 a 6:3. "Jsem rád, že jsme po tak dlouhé době hráli soutěžní zápas, byť to není o body do ATP. Je super, že jsem vyhrál, ale hlavní účel, že můžeme hrát zápas, to splnilo," řekl Kopřiva, 320. hráč ATP.

Zdeněk Kolář si poradil s bývalou juniorskou světovou jedničkou Jonášem Forejtkem 6:3 a 7:5. Na světě je i první senzace. Nejvýše nasazený Jiří Veselý prohrál s Michaelem Vrbenským 1:2 na sety. Favorit ovládl první sadu, pak měl ale už navrch Vrbenský.

Jiří Lehečka v bitvě s Tomášem Macháčem získal první set po divokém průběhu ve zkrácené hře. Macháč však duel s favoritem nezabalil a druhou sadu ovládl 6:1 a šlo se do supertiebreaku. Tam už ale opět vládl na dvorci Lehečka a slaví postup do semifinále.

Kvitová se Strýcovou o turnaji na Spartě: Vracíme náš sport do světa. Bude to oslava tenisu

Ve středu jsou v plánu semifinále a ve čtvrtek finále. Každý účastník obdrží za start 50 tisíc korun, z kterých každý z hráčů přispěje na charitu dle vlastního uvážení. "Celková suma tři sta tisíc korun bude rozdělena mezi Nadaci Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charitu Praha na boj proti šíření nemoci covid-19," řekl ředitel turnaje David Trunda.

Na zahajovací boje ve Stromovce navážou turnaje O trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta vždy pro 16 hráčů a hráček. Hrát se bude i soutěž družstev.

Mezinárodní sezona okruhů ATP, WTA i ITF je kvůli pandemii nového typu koronaviru od půlky března přerušena a začne nejdříve v srpnu.

Los turnaje O pohár prezidenta ČTS
Čtvrtfinále:
Muži:
Kopřiva - Rosol (2) 7:6 (7:2), 6:3
Kolář (3-4) - Forejtek 6:3, 7:5
Veselý - Vrbenský 6:4, 3:6, 4:10
Lehečka - Macháč 7:6 (9:7), 1:6, 10:6
Ženy:
Muchová - Kr. Plíšková 6:3, 6:4
Strýcová - L. Fruhvirtová 6:1, 7:5
Kvitová - Krejčíková 7:6 (7:3), 6:2
Siniaková - Hradecká 6:3, 6:4
pan, rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis