Rubriky:

Tenis

VIDEO: Kiefer sledoval vítězný míček, poranil si kotník

8. ledna 2009 17:14 - PERTH/PRAHA
(Aktualizováno: 8. ledna 2009 17:14)

Německý tenista Nicolas Kiefer si v utkání Hopmanova poháru ošklivě poranil kotník. V utkání proti Slovensku poslal servis na Dominika Hrbatého, který míček jen odpálil do autu. Kiefer se za míčkem otáčel a ve chvíli, kdy viděl, že jde míček do zámezí, polevil ve své koncentraci a zvrtl si kotník pravé nohy.

Pokud se chtěli reprezentanti našeho západního souseda probojovat do finále, musel Keifer zápas vyhrát. V úvodním zápase totiž Sabine Lisická podlehla Dominice Cibulkové 0:2 na sety.

Keifer při svém vedení 3:1 a při shodě podával. Servis se mu podařil, Hrbatý míček sice odpálil, ale daleko za základní čáru. Po balónku se Kiefer ve svém pohybu směrem k síti otáčel, aby ho zkontroloval. V tu chvíli se mu podlomil pravý kotník a Němec se skácel k zemi. Kiefer musel zápas skrečovat. Z hřiště musel být nakonec odvezen na vozíčku.

Více o Hopmanově poháru čtěte zde.
Slovensko získalo druhý rozhodující bod a postoupilo do finále soutěže. Německo navíc nemohlo nastoupit ani k poslednímu zápasu. Ohrožena je i Kieferova účast na prvním grandslamovém turnaji sezóny Australian Open.

oc, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.