Živě

Federer už nebude trénovat sám, má nového kouče

10. března 2009 16:03 - PRAHA

Světová dvojka, tenista Roger Federer, má nového trenéra. Stal se jím Australan Darren Cahill, který v minulosti koučoval Lleytona Hewitta a Andre Agassiho. Podle internetového serveru Swissinfo.ch se Federer potkal s Cahillem v Dubaji a dohodli se na spolupráci.

Roger Federer, bývalá světová jednička, se tak po necelých dvou letech začne připravovat opět pod koučem. Švýcarský tenista v květnu 2007 odešel od trenéra Tonyho Rochea a od té doby se na turnaje připravoval sám. "V Dubaji se setkal s Darrenem Cahillem a dohodli se na spolupráci," uvedl Federerův agent Tony Godsick. Cahill v minulosti trénoval Lleytona Hewitta a Andre Agassiho.

Bývalá světová jednička se naposledy představila na lednovém Australian Open. Tady sedmadvacetiletý tenista podlehl ve finále Španělu Nadalovi a nezískal tak svůj čtrnáctý grandslamový titul. Od té doby si Federer léčil bolavá záda a nenastoupil tak ani v 1. kole Davis Cupu. Tento týden by se však už měl představit na turnaji v Indian Wells.

vef, Sport.cz

  7:5, 6:1 Krejčíková, Siniaková - Bencicová, Golubicová 7:5, 6:1 konec
20210801T08:00:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Bencicová, Golubicová
Krejčíková, Siniaková vs. Bencicová, Golubicová
Krejčíková, Siniaková
Bencicová, Golubicová

Časová osa: Tenis

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.