Italským tenistkám chybí jeden bod k postupu do finále Fed Cupu

25. dubna 2009 16:52 - CASTELLANETA

Tenistky Itálie jsou po dvou letech blízko účasti ve finále Fed Cupu. Po prvním dnu utkání s obhájkyněmi titulu z Ruska vedou doma na antuce ve městě Castellaneta Marina 2:0 na zápasy a jedno vítězství ze tří nedělních duelů jim chybí k postupu.

Ruský tým odcestoval do Itálie bez světové jedničky Dinary Safinové, trojky Jeleny Dementěvové i šestky Věry Zvonarevové a Italky zatím absence opor soupeřek využívají. První bod získala Flavia Pennettaová po jasné výhře 6:4 a 6:0 nad Annou Čakvetadzeovou, o druhé vítězství se postarala Francesca Schiavoneová, jež otočila zápas se Světlanou Kuzněcovovou a vyhrála 1:6, 6:2 a 6:3.

Pokud Italky skutečně favorizované Rusky porazí, finále budou hrát opět doma, ať už v druhém semifinále v Brně uspěje domácí Česko, nebo USA.

Ruské tenistky vyhrály od roku 2004 všechny Fed Cupy kromě sezóny 2006, kdy se radovaly právě Italky, které byly ve finále i o rok později.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Castellaneta Marina:
Itálie - Rusko 2:0 po druhé dvouhře
Pennettaová - Čakvetadzeová 6:4, 6:0, Schiavoneová - Kuzněcovová 1:6, 6:2, 6:3.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.