Rubriky:

Tenis

Krejčíková, Siniaková - Kr. Plíšková, Ka. Plíšková 3:6, 7:6, 10:6 Pikantní debl rozhodla dramatická koncovka. Sestry Plíškovy po bitvě padly

30. června 2020 11:38 - Prostějov
(Aktualizováno: 30. června 2020 18:59)

Comeback se nepovedl! Znovu s raketou v ruce na kurtu zasáhla do druhého dílu charitativní série tenisových družstev Tipsport Elite Trophy na antuce v Prostějově i Petra Kvitová, návrat po zranění ruky jí ale nevyšel. Kapitánka Růžového týmu prohrála s Markétou Vondroušovou 4:6, 1:6. V posledním dnešním duelu vyhrály Krejčíková se Siniakovou nad sestrami Plíškovými po setech 3:6, 7:6 a 10:6 a Černý výběr Karolíny Plíškové tak vede nad týmem Petry Kvitové 5:3 na zápasy. Všechna utkání vysílá O2 TV Sport a O2 TV Tenis.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

Kvitová nastoupila k dvouhře poprvé po měsíci, během kterého léčila bolavé předloktí. Ztratila svůj úvodní servis a prohrávala ještě 2:3. "Hrozně to skáče, ale atmoška je tady dobrá," říkala na lavičce Barboře Strýcové. "Teď přijde tvůj game," předpověděla Strýcová a měla pravdu. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová po dobrých returnech získala brejk zpět a zdálo se, že první set otočí.

Petra Kvitová prohrála v Prostějově s Markétou Vondroušovou

O2 TV Sport

Vondroušová ale ukázala, že se na klouzavém antukovém povrchu cítí lépe a kontrovala. Za stavu 3:4 sice prohrávala při svém podání 0:40, jenže hru získala a posléze do konce utkání přišla už jen o jeden game. "Petra hrála letos poprvé na antuce, ale já jsem předvedla dobrý výkon," řekla Vondroušová.

Co říkala Markéta Vondroušová po vítězství nad Petrou Kvitovou?

O2 TV Sport

Kristýna Plíšková zvládla i svoji čtvrtou dvouhru v Tipsport Elite Trophy. Zápas s Ruskou Alexandrovovou, 27. hráčkou světa, kterou minule v Praze porazila poprvé v kariéře, skvěle rozjela a mohla vyhrát ve dvou setech, ale ve druhé sadě neudržela brejk. V super tie breaku ale otočila stav z 2:4 na 7:4 a za stavu 9:7 si prasátkem z returnu připravila mečbol, který vzápětí proměnila. Dohromady s prvním kláním bodovala už popáté.

Sestřih utkání Kristýna Plíšková - Jekatěrina Alexandrovová

O2 TV Sport

Ve třetím dnešním zápase zvítězila po velké bitvě českých nadějí patnáctiletá Linda Fruhvirtová nad o rok mladší Nikolou Bartůňkovou po setech  1:6, 7:6 a 10:4.

Sestřih zápasu Linda Fruhvirtová - Nikola Bartůňková

O2 TV Sport

V prvním dílu Elite Trophy Praze vyhrál tým Plíškové nad výběrem Kvitové 7:4 na zápasy a vede 1:0. Na Štvanici by se mělo hrát ještě dvakrát, 11. až 13. července na antuce a 25. až 27. července asi na tvrdém povrchu.

Dramatický debl pro favoritky

V závěrečné čtyřhře mezi dvojnásobnými grandslamovými šampionkami Kateřinou Siniakovou s Barborou Krejčíkovou proti sestrám Plíškovým měly v prvním setu více ze hry překvapivě Karolína s Kristýnou Plíškovou, kterým stačil jediný brejk k tomu, aby úvodní sadu vyhrály 6:3.

V dramatickém druhém setu si oba páry jednou prohrály podání, o výsledku tak musel rozhodnout tiebreak, ve kterém byly úspěšnější favoritky, které ho získaly 7:3 a srovnaly tak na 1:1.

Rozhodující supertiebrak už patřil Siniakové s Krejčíkovou, které ho získaly 10:6 a snížily tak stav mezi Růžovým týmem Petry Kvitové a Černým Karolíny Plíškové na 3:5.

Charitativní turnaj tenisových družstev žen Tipsport Elite Trophy v Prostějově:
Černý tým Karolíny Plíškové - Růžový tým Petry Kvitové 5:3
Kristýna Plíšková - Alexandrovová (Rus.) 6:0, 4:6, 10:7
Vondroušová - Kvitová 6:4, 6:1
L. Fruhvirtová - Bartůňková 1:6, 7:6, 10:4
Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková - Krejčíková, Siniaková 6:3, 6:7, 6:10

Pozápasový rozhovor s Lindou Fruhvirtovou

O2 TV Sport

mm, pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis