Rubriky:

Tenis

Nejlepší v historii? Může překonat i Serenu, tvrdí o zářivém talentu grandslamová vítězka

3. července 2020 15:28 - New York/Praha

Je považována za nejtalentovanější tenistku současnosti. Úspěšná byla nejen mezi juniorkami, ale prosazuje se už i mezi mnohem staršími kolegyněmi. Coco Gauffová má nakročeno ke skvělé kariéře. Teprve šestnáctiletá teenagerka uchvátila mnoho odborníků a bývalá grandslamová vítězka Sue Barkerová tvrdí, že by mohla překonat i legendární Serenu Williamsovou.

 

Twitter@barstoolsports

Byla juniorskou světovou jedničkou, vyhrála juniorské French Open ve dvouhře, US Open ve čtyřhře a teď řádí na okruhu WTA. Loňskou sezonu na něm začínala jako 685. hráčka a teď jí už patří dvaapadesáté místo. Coco Gauffová má podle odborníků před sebou skvostnou kariéru.

Teprve šestnáctiletá teenagerka loni šokovala ve Wimbledonu, kde se z kvalifikace probojovala až do osmifinále, na US Open se pak dostala do třetího kola a o několik týdnů později se postarala o další překvapení. Na turnaji v Linci si došla z kvalifikace až pro titul, když si ve finále poradila s grandslamovou vítězkou Jelenou Ostapenkovou.

Skvěle si vedla i letos, když si na Australian Open zahrála osmifinále. Cestou do něj porazila dvě grandslamové vítězky Venus Williamsovou a Naomi Ósakaovou. Talentovaná tenistka ohromila a bývalá šampionka French Open Sue Barkerová tvrdí, že by v počtech grandslamů mohla překonat i legendární Serenu Williamsovou, která jich zatím získala třiadvacet. „Má na to být nejlepší hráčkou historie,“ prohlásila Barkerová na webu essentiallysports.com.

Emotivní video. Jsem další na řadě já? ptá se po smrti černocha vycházející tenisová hvězda

Gauffová má podle ní k tomu všechny předpoklady. „Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového vyslovím. Coco má všechno, je fyzicky i psychicky silná a má skvělou hru,“ vysvětlovala Barkerová. „Když začne vyhrávat grandslamy v osmnácti, kdoví na jakém čísle se zastaví,“ dodala bývalá tenistka.

vk, Sport.cz, Právo

  7:6, 2:6, 4:6 Šarífová - Ka. Plíšková 7:6, 2:6, 4:6   konec
20200929T11:00:00+0200
Šarífová vs. Ka. Plíšková
Šarífová vs. Ka. Plíšková
Šarífová
Ka. Plíšková
  Strýcová - Krejčíková   zítra 11:00
20200930T11:00:00+0200
Strýcová vs. Krejčíková
Strýcová vs. Krejčíková
Strýcová
Krejčíková
  Pavljučenkovová - Siniaková   zítra 13:00
20200930T13:00:00+0200
Pavljučenkovová vs. Siniaková
Pavljučenkovová vs. Siniaková
Pavljučenkovová
Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.