Na challengeru v Prostějově se představí v exhibici s Kurnikovovou Jágr

28. května 2009 13:42 - PRAHA

Šestnáctý ročník tenisového challengeru UniCredit Czech Open v Prostějově ozdobí při exhibici svou účastí bývalá tenisová hvězda Anna Kurnikovová, se kterou si zahraje i hokejista Jaromír Jágr. V turnaji, který bude trvat od 1. do 6. června, se představí minimálně šestnáct hráčů první světové stovky. Účast přislíbili i přední čeští tenisté.

 

Internet

„Každý rok se snažíme přivézt jak sportovně, tak společensky významné osobnosti,“ řekl na tiskové konferenci v Praze majitel agentury TK Plus Miroslav Černošek. „I proto se letos turnaje zúčastní Anna Kurnikovová. Bude tam i nejlepší hokejista světa Jarda Jágr, skvělý atlet Roman Šebrle. A také lidé z kulturního života jako Jiří Bartoška a Marek Eben,“ dodal Černošek.

Turnaj nabídne několik doprovodných akcí. Nejvýznamnější bude golfový turnaj, do kterého zasáhne i Kurnikovová s Jágrem. Oba by se měli zúčastnit i tenisové exhibice. Ve smíšené čtyřhře by se měli objevit také ředitelka turnaje a bývalá fedcupová reprezentantka Petra Píchalová, expremiér Mirek Topolánek i bývalí tenisté Jiří Novák a Karel Nováček.

Turnaje se zúčastní Ljubičič, Calleri či Berdych

Samotný tenisový turnaj začíná kvalifikací v neděli 31. května, která bude končit o den později, kdy se také rozběhne hlaví část UniCredit Czech Openu. Na prostějovské antuce se představí šestnáct hráčů první světové stovky včetně vítězů loňských dvou ročníků Argentinců Agustina Calleriho a Sergia Roitmana. Účast přislíbil také bývalý třetí hráč světového žebříčku Chorvat Ivan Ljubičič.

Soupiska se však bude uzavírat až 30. května a organizátoři věří, že se jim podaří do Prostějova přilákat ještě nějaké kvalitní hráče. Oslovit chtějí hlavně vypadnuvší tenisty z probíhajícího Roland Garros. „Igor Andrejev přislíbil, že kdyby vypadl, určitě by rád přijel. Jednat budeme i s dalšími hráči,“ řekl Černošek na tiskové konferenci s tím, že jednat by se mělo mimo jiné také s Tipsarevičem či Schüttlerem.

Z českých tenistů se pravděpodobně představí celá mužská špička. Berdych po svém vypadnutí z Roland Garros svou účast přislíbil, stejně jako Ivo Minář a Jan Hernych. Do Prostějova přicestuje v případě vypadnutí z French Open i Radek Štěpánek. Účast Lukáše Dlouhého je nepravděpodobná, protože čtyřhry se v Paříži hrají oproti dvouhrám s několikadenním zpožděním. Divákům se naopak po zranění představí Leoš Friedl.

Ondřej Cupal, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.