Můj konec se rychle blíží, už nemám čas, přiznává Federer

12. července 2020 07:04 - Praha

Za necelý měsíc oslaví Roger Federer 39. narozeniny. Kromě prvenství v počtu vyhraných grandslamů mu však bude patřit i vedoucí příčka, z které už takovou radost mít nemůže. Je totiž nejstarším hráčem elitní stovky. "Čas mi rychle ubíhá, boje kariéra se blíží ke konci," nedělá si iluze tenisový maestro.

 

Profimedia.cz

Svůj zatím poslední duel odehrál Roger Federer v na konci ledna v semifinále Australian Open, kde podlehl pozdějšímu vítězi Novaku Djokovičovi. Na další boje mohl Švýcar zapomenout nejen díky pandemii koronaviru, ale i kvůli problémům s kolenem, které vyústily v operativní zákrok.

Právě proto také zbytek sezony odpískal a hned si stanovil nový cíl. Připravit se na další, dost možná poslední rok své profesionální kariéry.

Federer musel s pravdou ven. Koho miluje, co nenávidí a jakou výhru považuje za nejcennější?

Pokud vše půjde podle Federerových plánů, vrátí se v lednu na kurty jako 39letý borec. A čelit nastupující generaci Tsitsipase, Zvereva či Berrettiniho pro něj bude stále obtížnější.

"Teď mi jde jen o mé zdraví, to je to hlavní, na co se chci soustředit. Ale tenis mi hrozně chybí. Dobře vím, že konec mé kariéry se rychle blíží a já už nemám čas. Nesmím to ale uspěchat, musím být trpělivý," ví dvacetinásobný grandslamový šampion.

Cíl? Wimbledon a olympiáda

I přes pokročilý tenisový věk by totiž rád aspoň ještě jednou zvedl nad hlavu trofej z turnajů velké čtyřky. "Ano, bylo by teď velmi jednoduché říct, že končím kariéru. Ale já mám před sebou ještě řadu cílů. Pořád mě tenis baví, pořád si ho užívám. A chci se vrátit v té nejlepší možné formě," posílá svým fanouškům vzkaz FedEx.

Novak Djokovič po zápase s Rogerem Federerem

Twitter@timesofindia, Twitter

Největší motivací pro tenisového velikána, jak v minulosti několikrát řekl, už dávno není pořadí na žebříčku, kde momentálně drží čtvrté místo, ale především "jeho" Wimbledon a odložená olympiáda v Tokiu, která by se měla konat v roce 2021.

Nejslavnější turnaj světa ovládl osmkrát, na zlatou olympijskou medaili ve dvouhře prozatím čeká.

Finále Autralian Open 2018 a zatím poslední Federerův grandslamový titul

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.