Živě

Mé dny jsou sečteny, tohle už překonat nedokážu, přiznal grandslamový šampion

14. července 2020 08:32 - Londýn/Praha

Osud se s ním nemazlí. Trojnásobný grandslamový šampion Andy Murray se v lednu minulého roku loučil kvůli přetrvávajícím problémům s kyčlí s tenisovou kariérou. Další operace mu však dala naději na návrat. Definitivní ortel nad tenisovou poutí rodáka z Glasgow přichází ale až nyní. Pandemie mi bere naději, jsem starý, už se na grandslamy nevrátím," řekl pro britská média tenista.

 

Twitter

Tenisový svět by se měl v srpnu pomalu zase probudit k životu. Na programu jsou navíc i grandslamové podniky US Open a odložené Roland Garros. Nic z toho se však třiatřicetiletého Murrayho pravděpodobně týkat nebude.

"Věřil jsem, že se ještě můžu na grandslamu ukázat, ale pandemie koronaviru mi vzala naději. Jsem na špičkový tenis už starý, na návrat je pozdě, mé dny jsou sečteny," říkal se smutkem v hlase dvojnásobný olympijský šampion.

Můj konec se rychle blíží, už nemám čas, přiznává Federer

Hlavním důvodem grandslamového loučení však nejsou zdravotní problémy, ale právě koronavirová pauza. "Ničí mě to, jsem frustrován. Na jednu stranu se strašně chci vrátit, na druhou vím, že po tak dlouhé pauze to už nejde."

Wimbledon byl cíl

Andy Murray své loučení s turnaji velké čtyřky plánoval na letošní Wimbledon, slavný podnik však byl bez náhrady zrušen.

"Přišel jsem o turnaj, který miluji nejvíce a už asi nebudu mít možnost se sem jako aktivní hráč vrátit. Chybí mi i cestování po světě, chybí mi tenis jako celek," dodává dvojnásobný vítěz Wimbledonu.

Britský tenista Andy Murray.

Twitter

Aspoň nějaké pozitivum na pandemii však našel i on. "Můžu být se svou rodinou, vídám své přátelé, své rodiče. To mi hodně pomáhá," uzavírá bývalá světová jednička.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.