Živě

Hvězdná tenistka opět mění kouče. Bude se starým známým slavit další grandslamy?

27. července 2020 19:44 - Berlín/Praha

Trojnásobná grandslamová vítězka opět mění kouče. Během dvou let vystřídala čtyři a nyní se vrací k tomu, se kterým dosáhla největších úspěchů. Německou tenistku Angelique Kerberovou bude trénovat její krajan Torben Beltz, pod jehož vedením v roce 2016 získala dva grandslamy a usedla na tenisový trůn.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rok 2016 patřil německé tenistce Angelique Kerberové. Ovládla Australian Open, US Open, turnaj ve Stuttgartu a stala se světovou jedničkou. To vše pod vedením trenéra Torbena Beltze. Další sezonu se ale rozešli. Kerberová totiž nezískala jediný titul a do nového roku se rozhodla jít s hvězdným Wimem Fissettem.

I když s ním v roce 2018 vyhrála Wimbledon, spolupráci na podzim ukončili a hvězdná hráčka si začala hledat nového trenéra. Jím se stal Rainer Schüttler, avšak ani on u Kerberové dlouho nevydržel. Poté, co při obhajobě titulu ve Wimbledonu vypadla už ve druhém kole, dala bývalému pátému hráči světa padáka.

Chvíli to zkoušela bez trenéra, ale ani to se jí nezamlouvalo, a tak se na podzim domluvila s Dirkem Dierem. Ani s ním jí to nešlo a letošní sezonu začala Kerberová s Dieterem Kindlmannem. Objevili se spolu na třech turnajích a teď, když se má po pauze tenisová sezona opět rozběhnout, se rozešli.

Bez úspěchu. Další grandslamová vítězka se už nehodlá trápit a končí předčasně sezonu

Světová jednadvacítka už má však nového kouče. „Nový trenér je starý známý,“ stojí v prohlášení, které informuje, že Kerberová bude opět spolupracovat s Beltzem. Ten vedl donedávna Chorvatku Donnu Vekičovou, která se pod jeho vedením vyhoupla v žebříčku do nejlepší dvacítky.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.