Definitivní sbohem? Federerův trenér promluvil o tom, kdy hvězdný Švýcar skončí

28. července 2020 20:00 - Praha

Osmého srpna oslaví Roger Federer 39. narozeniny. Kromě pozice nejlepšího tenisty co do počtu grandslamových titulů mu však patří i primát nejstaršího hráče elitní světové stovky. A i když fenomenální Švýcar své fanoušky několikrát ujistil, že s kariérou nekončí, jeho trenér Severin Lüthi přišel se zprávou, která už jeho příznivce tolik nepotěší.

 

Twitter

Na okruhu vyhrál Roger Federer neuvěřitelných 103 turnajů včetně dvaceti grandslamových. I na muži s železným zdravím se však pomalu podepisuje blížící se čtyřicítka. V letošním roce podstoupil dvě operace kolena a sezonu zdecimovanou koronavirovou pandemií odpískal.

Vrátit by se měl na lednovém Australian Open, podle vyjádření jeho o pět let staršího kouče Lüthiho však půjde o vůbec poslední Federerův rok na okruhu. "Roger je po operaci kolena v pořádku a v polovině srpna se vrátí k tréninku, aby byl připraven na svou pravděpodobně poslední sezonu kariéry," řekl pro švýcarská média jeho trenér.

Federer musel s pravdou ven. Koho miluje, co nenávidí a jakou výhru považuje za nejcennější?

Samotný tenisový král své fanoušky v minulosti ujistil, že bude v kariéře pokračovat, zda bude rok 2021 jeho poslední v kariéře, však neupřesnil. Velkou Švýcarovou motivací jsou především odložené olympijské hry v Tokiu, kde by rád zaútočil na chybějící zlato ze dvouhry. A samozřejmě ještě aspoň jednou by si přál zvednout nad hlavu pohár za triumf na některém z grandslamů.

Cíl? Olympiáda

„Hry jsou pro mě obrovskou výzvou, moc tam chci hrát. Do Tokia bych chtěl cestovat s celou rodinou. Všichni milujeme Japonsko, a dokonce jedna z mých dcer by se ráda japonsky naučila," potvrdil svůj cíl švýcarský maestro.

Legendy světového tenisu Novak Djokovič a Roger Federer

Twitter@timesofindia, Twitter

S fanoušky se basilejský rodák podělil i o své pocity během koronavirové pauzy. "Celá má rodina bere boj s pandemií velmi vážně. Já sám se vůbec nestýkám s mými rodiči, ani s přáteli. Snažíme se to s manželkou vysvětlit i dětem. Holkám je jedenáct a pochopily vážnost situace okamžitě. Kluci z toho ještě někdy nemají rozum," rozpovídal se o svých dvou párech dvojčat tenista.

Značně okleštěná sezona by měla začít grandslamovým US Open, které má svůj start naplánovaný na 31. srpna.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.