Definitivní sbohem? Federerův trenér promluvil o tom, kdy hvězdný Švýcar skončí

28. července 2020 20:00 - Praha

Osmého srpna oslaví Roger Federer 39. narozeniny. Kromě pozice nejlepšího tenisty co do počtu grandslamových titulů mu však patří i primát nejstaršího hráče elitní světové stovky. A i když fenomenální Švýcar své fanoušky několikrát ujistil, že s kariérou nekončí, jeho trenér Severin Lüthi přišel se zprávou, která už jeho příznivce tolik nepotěší.

 

Twitter

Na okruhu vyhrál Roger Federer neuvěřitelných 103 turnajů včetně dvaceti grandslamových. I na muži s železným zdravím se však pomalu podepisuje blížící se čtyřicítka. V letošním roce podstoupil dvě operace kolena a sezonu zdecimovanou koronavirovou pandemií odpískal.

Vrátit by se měl na lednovém Australian Open, podle vyjádření jeho o pět let staršího kouče Lüthiho však půjde o vůbec poslední Federerův rok na okruhu. "Roger je po operaci kolena v pořádku a v polovině srpna se vrátí k tréninku, aby byl připraven na svou pravděpodobně poslední sezonu kariéry," řekl pro švýcarská média jeho trenér.

Federer musel s pravdou ven. Koho miluje, co nenávidí a jakou výhru považuje za nejcennější?

Samotný tenisový král své fanoušky v minulosti ujistil, že bude v kariéře pokračovat, zda bude rok 2021 jeho poslední v kariéře, však neupřesnil. Velkou Švýcarovou motivací jsou především odložené olympijské hry v Tokiu, kde by rád zaútočil na chybějící zlato ze dvouhry. A samozřejmě ještě aspoň jednou by si přál zvednout nad hlavu pohár za triumf na některém z grandslamů.

Cíl? Olympiáda

„Hry jsou pro mě obrovskou výzvou, moc tam chci hrát. Do Tokia bych chtěl cestovat s celou rodinou. Všichni milujeme Japonsko, a dokonce jedna z mých dcer by se ráda japonsky naučila," potvrdil svůj cíl švýcarský maestro.

Legendy světového tenisu Novak Djokovič a Roger Federer

Twitter@timesofindia, Twitter

S fanoušky se basilejský rodák podělil i o své pocity během koronavirové pauzy. "Celá má rodina bere boj s pandemií velmi vážně. Já sám se vůbec nestýkám s mými rodiči, ani s přáteli. Snažíme se to s manželkou vysvětlit i dětem. Holkám je jedenáct a pochopily vážnost situace okamžitě. Kluci z toho ještě někdy nemají rozum," rozpovídal se o svých dvou párech dvojčat tenista.

Značně okleštěná sezona by měla začít grandslamovým US Open, které má svůj start naplánovaný na 31. srpna.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.