Rubriky:

Tenis

Nejvyšší soud rozhodl v kauze napadení Kvitové

30. července 2020 08:51 - Brno

Nejvyšší soud (NS) už rozhodl o dovolání Radima Žondry, potrestaného za útok na tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě. Výsledek ale zatím neoznámil, nejprve musí vypracovat písemné znění rozhodnutí. Posun v řízení nastal ve středu a je patrný z justiční databáze InfoSoud.

 

Annegret Hilse, Reuters

Vrchní soud v Olomouci letos v lednu zvýšil Žondrovi trest z osmi na 11 let vězení. Dovolání k NS podal pouze Žondra, nikoli státní zastupitelství. Komentovat výsledek zatím nelze, uvedl mluvčí NS Petr Tomíček.

Krajský soud v Brně původně Žondru potrestal za těžké ublížení na zdraví. Odvolací soud na žádost žalobce překvalifikoval jeho jednání na loupež s přísnější trestní sazbou v rozpětí 10,5 roku až 16 let, a to s ohledem na jeho předchozí trestnou činnost.

Kvitová na titul v Berlíně nedosáhla! Vondroušová schytala kanára, Strýcová zdolala Plíškovou

Žondra vinu opakovaně popřel. Podle odvolacího senátu není o Žondrově vině pochyb, svědčí proti němu řada důkazů včetně výpovědi napadené tenistky.

Incident se odehrál v prosinci 2016. Pachatel se do bytu dostal pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle a kontrolu teplé vody. Když mu tenistka v koupelně pustila vodu, útočník jí přiložil zezadu na krk nůž, který Kvitová chytila oběma rukama. Muž nakonec odešel z bytu s 10 000 korun, které mu nabídla.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka při potyčce s útočníkem utrpěla řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Absolvovala čtyřhodinovou operaci a na turnaje se vrátila po téměř půlroční pauze.

ČTK

  Mertensová - Kr. Plíšková dnes 12:00
20200815T12:00:00+0200
Mertensová vs. Kr. Plíšková
Mertensová vs. Kr. Plíšková
Mertensová
Kr. Plíšková

Časová osa: Tenis

Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.