V New Yorku dostanou čtyři grandslamové šampionky divokou kartu

31. července 2020 08:53 - New York

Na srpnovém tenisovém turnaji v New Yorku, který je generálkou na US Open, budou hrát i Američanky Venus Williamsová se Sloane Stephensovou a Belgičanka Kim Clijstersová. Všechny tři dostaly stejně jako další grandslamová vítězka Japonka Naomi Ósakaová od pořadatelů divokou kartu.

 

Handout, Reuters

Nejvýše postavenou tenistkou bude světová trojka Karolína Plíšková, jež turnaj před čtyřmi lety ovládla. Již dříve potvrdily účast také třiadvacetinásobná grandslamová šampionka Serena Williamsová, loňská vítězka Madison Keysová či další hráčky první světové dvacítky Kiki Bertensová a Sofia Keninová. Celkem je podle pořadatelů přihlášeno 39 z 53 nejvýše postavených žen.

V New Yorku, kam byl turnaj kvůli pandemii koronaviru přeložen z Cincinnati, by se mělo hrát od 20. do 28. srpna. O tři dny později začne US Open.

Světová jednička Bartyová vynechá kvůli koronaviru US Open

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: