Ferroová - Kontaveitová 6:2, 7:5 První pokoronavirový titul na WTA Tour získala Ferroová

9. srpna 2020 21:29 - Palermo

První turnajovou vítězkou na okruhu WTA po koronavirové pauze se stala francouzská tenistka Fiona Ferroová. Na antuce v Palermu porazila ve finále čtvrtou nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska 6:2, 7:5 a získala druhý titul v kariéře. Před rokem se radovala rovněž na klouzavém povrchu v Lausanne.

Nenasazená Ferroová, 53. hráčka žebříčku, ztratila v Palermu jediný set v semifinále proti domácí Camile Giorgiové. První finálovou sadu vyhrála bez ztráty podání, ale proti 22. tenistce světa ji ukončila až při šestém setbolu.

V druhém setu dvakrát o servis přišla, ale pokaždé se jí povedlo okamžitě vrátit do zápasu a od stavu 3:5 získala čtyři hry v řadě. Čtyřiadvacetiletá Kontaveitová hrála rovněž o druhý titul, před třemi lety zvítězila v Hertogenboschi.

Růžový tým vyhrál charitativní tenisovou Elite Trophy, Plíškové se znovu nedařilo

WTA Tour obnovila turnajem v Palermu sezonu po pětiměsíční pauze zaviněné pandemií koronaviru. V nadcházejícím týdnu jsou na programu soutěže v Praze a americkém Lexingtonu.