Rubriky:

Tenis

Ve středu se v Melbourne představí pět českých tenistů

19. ledna 2010 19:22 - MELBOURNE

Trojici českých tenistů čeká ve středu na kurtech v Melbourne boj o postup do třetího kola. Další dvě české zástupkyně Iveta Benešová a Lucie Hradecká svou pouť na Australian Open teprve odstartují. Největší pozornosti se bude těšit Barbora Záhlavová-Strýcová, jejíž zápas s bývalou světovou jedničkou Dinarou Safinovou umístili organizátoři do Hisense Areny, tedy na druhý největší kurt.

 

Sebastien Pirlet, Právo

Ještě více diváků uvidí naživo Slováka Lukáše Lacka, jenž vyzve obhájce titulu Rafaela Nadala přímo na centrálním dvorci. Po nich se čeká velká bitva mezi Ruskou Jelenou Dementěvovou a vracející se Belgičankou Justine Heninovou.

Druhý zápas na grandslamovém turnaji čeká Sandru Záhlavovou, která v úterý hladce postoupila do 2. kola. Tam se utká s turnajovou jedenáctkou Marion Bartoliovou. Program na kurtu číslo 18 otevře Benešová, jejíž soupeřkou v úvodním kole je Chang Kai-chen z Tchaj-wanu.

Na devatenáctce rozehraje středeční den Hradecká proti Šahar Peerové. Hned po nich nastoupí již ke svému druhému zápasu Tomáš Berdych, kterého čeká Jevgenij Koroljov.

Středeční program na Australian Open (začátky 01:00 SEČ):
Rod Laver Arena:
Pavljučenkovová (Rus.) - Kuzněcovová (3-Rus.), Clijstersová (15-Belg.) - Tanasugarnová (Thaj.), Lacko (SR) - Nadal (2-Šp.), 9:00 Dementěvová (5-Rus.) - Heninová (Belg.), Čilič (14-Chorv.) - Tomic (Austr.).
Hisense Arena:
Wozniacká (4-Dán.) - Wozniaková (Kan.), Roddick (7-USA) - Bellucci (Braz.), Záhlavová-Strýcová (ČR) - Safinová (2-Rus.), Blake (USA) - Del Potro (4-Arg.).
Margaret Court Arena:
Grothová (Austr.) - Arvidssonová (Švéd.), Wickmayerová (Belg.) - Pennettaová (12-It.), Fergusonová, Mooreová (Austr.) - V. Williamsová, S. Williamsová (2-USA), Monfils (12-Fr.) - Veič (Chorv.), 9:00 A. Murray (5-Brit.) - Gicquel (Fr.).
Kurt číslo 8:
2. zápas Záhlavová (ČR) - Bartoliová (11-Fr.).
Kurt č. 18:
1. zápas: Chang Kai-chen (Tchaj-wan) - Benešová (ČR).
Kurt č. 19:
1. zápas Hradecká (ČR) - Peerová (29-Izr.), Berdych (21-ČR) - Koroljov (Kaz.).

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis