Rubriky:

Tenis

Senzační úspěch! Český tenisový supertalent se zapsal do historie

16. září 2020 10:42 - Káhira/Praha

Jsou obrovskou nadějí českého tenisu. Sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy se čím dál tím více zapisují do povědomí nejen českých fanoušků. O další veliký úspěch se postarala mladší ze sesterské dvojice Brenda, která ve věku 13 let, 5 měsíců a 9 dní vyhrála při své vůbec první účasti juniorský turnaj na okruhu ITF v Káhiře. V historii bílého sportu se stala druhou nejmladší tenistkou, které se něco takového povedlo.

 

Twitter @ITF_Tennis

Prakticky přesně před rokem měly sestry Fruhvirtovy zásadní podíl na tom, že české tenistky vyhrály v Prostějově mistrovství světa družstev do 14 let. A tím to zdaleka nekončilo. V únoru letošního roku ještě stále coby dvanáctiletá slečna ovládala Brenda Fruhvirtová prestižní turnaj v Les Petits, je odborníky považován za neoficiální mistrovství světa hráček do 14 let!

Její o dva roky starší sestra Linda si pro změnu vyzkoušela trénink s českým fedcupovým týmem před loňským zápasem s Kanadou.

"Linda dokáže držet krok v trénincích s mnohem staršími hráčkami a dospělými. Když jsem spolupracoval s Kateřinou Siniakovou, tak v jejích třinácti letech jsme mohli pomýšlet na tréninky s o rok staršími. Tady Linda zvládá tréninky rychlostně s dospělými," ocenil nedávno starší ze sester Fruhvirtových, která mimo jiné vyhrála slavný Orange Bowl pro největší talenty světa, trenér Daniel Filjo.

Nejen sestry Fruhvirtovy. Juniorské evropské žebříčky ovládají i další mladé Češky!

A právě Kateřina Siniaková se musela v červenci na exhibičním turnaji O Trofej solidarity a naděje 2020 sklonit před o jedenáct let mladší soupeřkou, když podlehla Brendě Fruhvirtové.

Vítězné tažení v Káhiře

A třináctiletá česká kometa slaví další úspěch. Během svého vítězného tažení za titulem v Káhiře ztratila jediný set, když ve finále zdolala domácí tenistku Hanii Abouelsaadovou 6:0, 4:6 a 6:2. Ve věku necelých třinácti a půl let se tak stala nejmladší hráčkou od roku 1995, která dokázala triumfovat na některém z juniorských podniků ITF.

Jen o dva měsíce mladší byla chorvatská tenistka Mirjana Lučićová Baroniová, která si tak těsně udržela rekordní zápis.

pan, Sport.cz

Dostane se Brenda Fruhvirtová na seniorském žebříčku mezi sto nejlepších hráček světa?


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.