Rubriky:

Tenis

Záhlavová-Strýcová nadávala jako dlaždič v přímém přenosu, diváci se bouří

21. července 2010 10:39 - PRAHA

Vytočená na nejvyšší možnou míru byla česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová ve finále ECM Prague Open, v němž hrála s pozdější vítězkou Agnes Szavayovou z Maďarska. Tradičně výbušná hráčka však měla smůlu v tom, že její extrémně sprosté urážky slyšeli diváci u televizních obrazovek. A ti poslali několik stížností Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

 

www.pragueopen.cz

„Tady jsou všude ty pitomý mouchy!“ křičela Záhlavová-Strýcová, když ve čtvrtfinálovém utkání pražského turnaje udělal dvojchybu v utkání proti Švédce Johanně Larssonové. Tehdy se ještě diváci zasmáli a později tolerovali i další její slovní výlevy.

První finálový duel na turnaji WTA se pro Češku nevyvíjel nejdřív dobře, když s Maďarkou Szavayovou prohrála první set, ve druhém však zase dominovala Záhlavová-Strýcová. V rozhodující sadě se však česká tenistka trápila. Za nepříznivého stavu si rodačka z Plzně zavolala svého trenéra a manžela Jakuba Záhlavu, který měl u sebe port napojený na živé vysílání České televize.

„Prostě mě mr.. v hlavě! Já na ni se..!“ křičela na svého manžela, který je na způsob chování své svěřenkyně zvyklý. Ne tak diváci, kteří se rozhodli proti těmto vulgaritám protestovat. „Rada to projedná na svém zasedání, které se koná 3. srpna. Pokud se jedná o výskyt vulgarismů mezi 6. a 22. hodinou, pak hrozí provozovateli vydání upozornění na porušení zákona,“ řekla MfD Vilma Hušková z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Česká televize se však postihu bát pravděpodobně nemusí. Trénování v přímém přenosu totiž nebylo její iniciativou, ale požádala o ni Mezinárodní tenisová federace ITF. Otázkou však zůstává, zda o televizním portu věděla samotná hráčka. „Nicméně trenéři věděli, že jsou pod dozorem kamery,“ sdělil MfD komentátor přímého přenosu Marek Svačina, jenž hrubý slovník čtyřiadvacetileté tenistky odstoudil.

oc, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.