Rubriky:

Tenis

Korda si po hladké porážce s Nadalem odnesl podepsané triko

4. října 2020 19:18 - Paříž

I když uhrál v osmifinále Roland Garros jen čtyři gamy, tvářil se Sebastian Korda po utkání se svým idolem Rafalem Nadalem nadšeně. Ze zápasu s dvanáctinásobným šampionem antukového grandslamu si syn někdejší české tenisové jedničky Petra Kordy odnesl nejen velký zážitek, ale i podepsané triko.

 

@ twitter SebiKorda

"Tohle byla každopádně nejlepší chvíle v mém životě. Bylo to naprosto úžasné," rozplýval se dvacetiletý americký hráč, který po turnaji vylepší dosavadní 213. místo ve světovém žebříčku.

Grandslamový debut si odbyl na nedávném US Open a v Paříži, kde jeho otec hrál v roce 1992 ve finále, došel z kvalifikace až mezi nejlepších šestnáct hráčů. Překvapivé tažení zakončil utkáním proti Nadalovi, kterého roky obdivuje. Během turnaje prozradil, že právě kvůli španělské hvězdě se rozhodl hrát tenis a v minulosti pojmenoval po Nadalovi svou kočku.

PROGRAM FRENCH OPEN: Poslední Češka Kvitová bude hrát o čtvrtfinále

"Po zápase, když jsme se zdravili raketami, jsem ho požádal o podepsané triko. Nevím, jestli mu někdy někdo takhle po utkání řekl o autogram, ale pro mě to byla fantastická chvíle a nikdy na to nezapomenu," líčil Korda, který před Roland Garros nikdy nehrál na ATP Tour zápas na antuce.

Nadalovi sice podlehl 1:6, 1:6, 2:6, ale radost mu to nijak nezkalilo. "Už jenom koukat na něj přes síť... Už odmala jsem ho miloval a všechno kolem něj. Koukal bych na každý jeho zápas," prohlásil Korda, kterému Nadal při odchodu z kurtu zatleskal.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.