Rubriky:

Tenis

Musím plivat! Už na mě nemluv. French Open zažilo bizarní incident

5. října 2020 19:42 - Paříž/Praha

Francouzský tenista Nicolas Mahut způsobil na probíhajícím French Open bizarní incident. Odmítal během utkání přestat s pliváním na kurt. Svůj zlozvyk si nechtěl nechat vymluvit ani supervizorkou celého turnaje.

 

Repro Eurosport

Mahut, jenž se v minulosti proslavil především coby aktér nejdelšího zápasu v historii Wimbledonu, nastoupil v osmifinále po boku Pierre-Huguese Herberta proti páru Wesley Koolhof, Nikola Mektič.

A Francouz už na začátku utkání dostal od umpirového sudího varování za porušování pravidla o zákazu plivání na kurtu. Podle tvrzení arbitra Mahut plivl hned třikrát. 38letý veterán se na rozhodčího obořil a žádal si přivolání supervizorky celého turnaje.

„Už se s tebou nebudu bavit! Budu mluvit jen se supervizorkou a ty mně odteď až do konce zápasu nic neříkej," rozčiloval se Mahut.

Kvitová dohrávala se slzami v očích: Všechno se mi vybavilo

Supervizorka na kurt skutečně dorazila, sudí jí jen zopakoval trojnásobné porušení pravidla, které vzhledem ke koronavirové pandemii platí pro tento ročník Roland Garros.

"Nejstupidnější pravidlo"

A Mahut si dál jel svou. „Pokaždé, když hraji na antuce, mám něco v krku, musím to na kurt vyplivnout," vysvětloval. „Na to musíš použít kapesník, který si dáš do kapsy," poradila mu supervizorka. Mahuta ale její odpověď neuspokojila. „Tohle je nejstupidnější pravidlo, jaké jsem kdy zažil," soptil dál.

Djokovič by po incidentu na US Open zrušil čárové rozhodčí

Tuhle bitvu zkrátka prohrál, stejně jako nakonec i zápas (2:6, 6:7).

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.