Rubriky:

Tenis

Bartyová po vyřazení Halepové zakončí rok jako jednička

5. října 2020 10:31 - Paříž

Ačkoli australská tenistka Ashleigh Bartyová nehrála téměř osm měsíců žádný turnaj, zakončí rok jako světová jednička. Jistotu jí dalo vyřazení Simony Halepové na French Open. V čele žebříčku na konci sezony bude Bartyová podruhé za sebou.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá Australanka po koronavirové pauze vynechala kvůli obavám z nákazy US Open a kvůli nedostatku tréninku i probíhající antukový grandslam v Paříži, kde měla obhajovat titul. Nyní je jasné, že bodově už ji žádná ze soupeřek předstihnout nemůže.

V lednu na Australian Open Bartyová došla do semifinále. Jejím posledním zápasem byl duel s Petrou Kvitovou 28. února v Dauhá o postup do finále, předtím získala titul v Adelaide. Jedničkou je rodačka z Queenslandu od 9. září 2019.

Polka vyřadila na Roland Garros nejvýše nasazenou soupeřku

Halepová nečekaně skončila na Roland Garros v nedělním osmifinále po prohře s devatenáctiletou Polkou Igou Šwiatekovou (1:6, 2:6).

V období pandemie byl žebříček od 23. března do 9. srpna zmražen. Do konce roku se hráčkám neodečítají body, případně můžou loňský výsledek z daného turnaje nahradit lepším.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.