Rubriky:

Tenis

Djokoviče v hráčské radě ATP nahradí Andy Murray

12. října 2020 19:52 - Praha

Hráčskou radu ATP doplnila po odchodu předsedy Novaka Djokoviče a tří dalších členů čtveřice tenistů včetně bývalé světové jedničky Andyho Murrayho. Spolu s ním byli zvoleni Félix Auger-Aliassime, Jérémy Chardy a John Millman. Předsednickou funkci po Djokovičovi převezme dosavadní místopředseda Kevin Anderson.

 

Twitter

První hráč světového žebříčku Djokovič z čela organizace odstoupil krátce před US Open a oznámil plány na založení nové nezávislé asociace Professional Tennis Players Association (PTPA). Spolu s ním odešli Vasek Pospisil, John Isner a Sam Querrey.

Ve dvanáctičlenné Hráčské radě ATP zasedají i Roger Federer a staronový šampion Roland Garros Rafael Nadal, kteří se ke vzniku nové organizace vyjádřili odmítavě.

Djokovič chce založit PTPA, protože má pocit, že má v rámci ATP malou šanci významně ovlivňovat klíčová rozhodnutí.

ČTK

  2:6, 6:2, 6:1 Azarenková - Krejčíková 2:6, 6:2, 6:1   konec
20201021T13:35:00+0200
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková
Krejčíková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.