Rubriky:

Tenis

Nadal opět vymění raketu za hůl a zahraje si golf s profesionály

23. října 2020 09:28 - Praha

Rafael Nadal se po zisku třinácté trofeje na antukovém grandslamu Roland Garros a před dalším turnajem ATP na chvíli opět oddá své druhé vášni golfu. Španělský tenista si od soboty na rodné Mallorce zahraje turnaj proti profesionálům, jimž s hendikepem 0,3 bez problémů konkuruje.

 

Profimedia.cz

Druhý tenista světového žebříčku se na baleárském šampionátu ocitne ve společnosti 23 profesionálů a 36 dalších amatérů.

Golfového turnaje na Mallorce se zúčastnil například i letos v létě během koronavirové pauzy a nebyl daleko od vítězství. Až v závěru čtyřiatřicetiletý Španěl klesl z vedoucí pozice na konečné čtvrté místo.

Nadal potvrdil účast na Masters v Paříži, může vyrovnat rekord

Po odpočinku s golfovou holí se Nadal vrátí na kurty a v Paříži na halovém turnaji v Bercy bude od 2. listopadu útočit na 36. titul z Masters, čímž by vyrovnal rekord Novaka Djokoviče.

Hvězdný Srb se v příštím týdnu představí na turnaji ve Vídni, do francouzské metropole poté nepojede.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.