Tenista Berdych vyhrál popáté anketu Zlatý kanár

19. prosince 2010 17:23 - PŘEROV

Životní sezona vynesla Tomáši Berdychovi očekávané vítězství v anketě Zlatý kanár 2010. Letošní finalista Wimbledonu, semifinalista Roland Garros a šestý hráč světa převzal při dnešním vyhlášení v Přerově broušenou trofej pro nejlepšího českého tenistu již popáté v kariéře.

 

Gary Hershorn, Reuters

"Mám za sebou skvělou sezonu. Něco se nám povedlo a další krok bude udržet stejnou pozici a stejné místo," řekl Berdych s výhledem na sezonu 2011. V počtu individuálních triumfů v anketě jej dělí už jen jediný od rekordmana Jiřího Nováka, vítěze z let 1999 až 2004.

Berdych, který si díky výkonům především z první půlky roku, zahrál poprvé v kariéře i Turnaj mistrů v Londýně, se stal zároveň Hráčem roku. Třetí ocenění získal Berdych spolu s Radkem Štěpánkem v kategorii Deblový pár roku.

Za postup do semifinále Wimbledonu se Hráčkou roku poprvé v kariéře stala Petra Kvitová. "Jsem spokojená, i když to může být vždy lepší. Ale můj tenis se zlepšuje a budu chtít, aby se zlepšoval dál," zhodnotila 34. hráčka světa uplynulý rok.

Anketu Zlatý kanár vyhlašuje časopis Tenis ve spolupráci s Českým tenisovým svazem a pojedenácté z 18 ročníků se galavečer konal v Přerově.

Zlatý kanár, anketa o nejlepšího českého tenistu a tenistku:
Zlatý kanár: Berdych (TK Agrofert Prostějov) 187 hlasů.
Hráč roku: Berdych 187.
Hráčka roku: 1. Kvitová 166, 2. Šafářová (obě TK Agrofert Prostějov) 19, 3. Benešová (I. ČLTK Praha) a Zakopalová (Sparta Praha) po 1.
Postup na žebříčku ATP: 1. Pospíšil (TK Agrofert Prostějov) 106, 2. Berdych 80, 3. Schmid (TK Škoda Plzeň) 1.
Postup na žebříčku WTA: 1. Kvitová 100, 2. Zakopalová 65, 3. Ondrášková 15, 4. Voráčová (obě TK Precolor Plus Přerov) 3, 5. Šafářová 2, 6. Kristýna Plíšková (I. ČLTK Praha) 1.
Talent roku - chlapci: Pavlásek (TK Agrofert Prostějov).
Talent roku - dívky: Siniaková (Sparta Praha).
Deblista roku: 1. Dlouhý (TK Agrofert Prostějov), 125, 2. Čermák (TK Sparta Praha) 44, 3. Štěpánek (TK Agrofert Prostějov) 15.
Deblistka roku: 1. Peschkeová (TK Neridé) 178, 2. Záhlavová-Strýcová (TK Sparta Praha) 8.
Deblový pár roku: 1. Berdych - Štěpánek, 2. Benešová - Strýcová 3, 3. Peschkeová - Srebotniková a Gerlová - Kriegsmannová (Spartak Jihlava) po 1.
Tým roku: 1. Tým Davisova poháru 181, 2. Juniorky do 16 let 3, 3. Tým Fed Cupu 2.
Tenista na vozíčku: Stefanu (Centrum tenisu na vozíku, Náchod).
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.