Rubriky:

Tenis

Tenisové hvězdy pomohly vybrat na oběti záplav 1,5 miliónu dolarů

16. ledna 2011 11:09 - MELBOURNE

Tenisové hvězdy Rafael Nadal, Roger Federer, Caroline Wozniacká, Novak Djokovič a další sehráli den před začátkem Australian Open v Melbourne Parku exhibici na podporu obětí ničivých záplav v Austrálii. Akce vynesla 1,5 miliónu dolarů (přes 27 miliónů korun) na vstupném a dobročinných příspěvcích, které bude možné zasílat až do konce ledna.

 

Petar Kujundzic, Reuters

Účastníci exhibice se navíc rozhodli, že vydraží trička, v nichž hráli. Přispějí také zástupci ATP a WTA, kteří slíbili poslat na konto deset australských dolarů (180 korun) za každé eso zahrané během Australian Open.

"Je to čest tady být a pomáhat obětem," řekl Federer po zhruba dvouhodinové show, kterou v zaplněné Areně Roda Lavera sledovalo 15 000 diváků.

Tenisté se snažili obyvatele těžce zkoušené Austrálie také rozptýlit a na kurtu se předháněli v žertech. Světová jednička Wozniacká pózovala ve svých šatech s hlubokým výstřihem Djokovičovi, který ji fotil vypůjčeným fotoaparátem. "Vidím víc, než si myslíš," volal na dánskou krásku známý vtipálek.

Novak Djokovič si vyzkoušel i roli fotografa.Novak Djokovič si vyzkoušel i roli fotografa.foto: Reuters/Petar Kujundzic

Severovýchod Austrálie sužují již několik týdnů nejhorší záplavy za uplynulých 40 let. Voda zaplavila desetitisíce domů a připravila o život 27 lidí, další jsou pohřešováni.

"Všichni jsme byli v šoku, když jsme viděli ty záběry. Samozřejmě život nikomu vrátit nemůžeme, ale snad se nám povedlo přivést lidi alespoň na chvíli na jiné myšlenky," uvedla Belgičanka Kim Clijstersová. Exhibice se zúčastnily také domácí jedničky Sam Stosurová a Lleyton Hewitt, další Belgičanka Justine Heninová nebo Američan Andy Roddick.

ČTK

  4:6, 1:1 Muchová - Mertensová 4:6, 1:1   probíhá
20201022T16:15:00+0200
Muchová vs. Mertensová
Muchová vs. Mertensová
Muchová
Mertensová
  Kuděrmětovová - Ka. Plíšková   dnes 18:00
20201022T18:00:00+0200
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.