Rubriky:

Tenis

Tenistky budou na OH v Londýně opět dostávat body do žebříčku

16. února 2011 15:49 - LONDÝN

Za výsledky na olympijském tenisovém turnaji v Londýně 2012, jenž se bude hrát ve Wimbledonu, se budou opět udělovat body do světového žebříčku. Mezinárodní tenisová federace (ITF) se na tom dohodla zatím s představiteli ženské WTA Tour, jednání s mužskou ATP Tour dosud probíhají.

 

Phil Noble, Reuters

Londýnské hry budou už třetí v pořadí, na nichž budou tenisté dostávat body do žebříčku. Novinkou jsou vyšší kvóty pro země, které nyní bude moci reprezentovat až šest tenistek (čtyři ve dvouhře a dvě ve čtyřhře) oproti dosavadním čtyřem.

Pro účast na olympijském turnaji bude rozhodující žebříček. Nejlepších 56 tenistek pořadí WTA bude zařazeno do čtyřiašedesátičlenného pavouka dvouhry, šesti udělí divoké karty ITF a zbývající dva určí komise složená ze zástupců Mezinárodního olympijského výboru, národních olympijských výborů a ITF.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.