V Monterrey skončily Benešová i Záhlavová-Strýcová, Šafářová jde v Malajsii dál

MONTERREY/KUALA LUMPUR

Ze sedmi českých tenistek v hlavní soutěži turnaje v Monterrey zbyla pouze jediná Lucie Hradecká. Ve středu vypadla hned v úvodním kole nasazená sedmička Iveta Benešová, ve druhém kole neuspěla ani Barbora Záhlavová-Strýcová. Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Kuala Lumpuru do čtvrtfinále, když porazila Dinaru Safinovou z Ruska 6:3, 4:6 a 6:3.

Zklamaná tenistka Iveta Benešová.

Benešová sice vstupovala do utkání s Argentinkou Giselou Dulkovou s aktivní bilancí 5:1 ze vzájemných duelů, tentokrát však neuhrála ani set. Dulková si po vítězství z minulého týdne ve dvouhře i čtyřhře v Acapulku přivezla formu i do Monterrey a vyhrála 6:2, 7:6.

Barbora Záhlavová-Strýcováfoto: ČTK/AP

Téměř tři hodiny bojovala o svůj druhý letošní postup do čtvrtfinále Záhlavová-Strýcová, Slovince Poloně Hercogové nakonec podlehla 4:6, 7:6 a 2:6.

Šafářovou čeká Bartoliová

Tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Kuala Lumpuru do čtvrtfinále. Bývalou světovou jedničku Dinaru Safinovou z Ruska ve čtvrtek zdolala 6:3, 4:6 a 6:3. Její další soupeřkou bude v pátek Francouzka Marion Bartoliová, jež v Malajsii ztratila zatím pouze čtyři gamy.

Šafářová zahájila zápas hned ziskem servisu Safinové, sama se však na podání také nemohla příliš spoléhat. Po získání prvního setu si vybrala chvilkový výpadek, prohrávala již 0:4, ale dostala se ke dvěma šancím na vyrovnání stavu na 5:5. Safinová přece jen set získala, v rozhodující sadě ale čtyřiadvacetileté české hráčce stačil jeden proměněný brejkbol k postupu.

Lucie Šafářová.foto: ČTK/AP/Andrew Brownbill

Šafářovou nyní čeká rozjetá Bartoliová, která smetla 6:2 a 6:1 jinou Rusku Jekatěrinu Ivanovovou. V zápase úvodního kola navíc povolila jediný game Italce Marii Camerinové. Česká tenistka má s finalistkou Wimbledonu z roku 2007 nepříznivou bilanci 0:3.

Tenisový turnaj žen v Monterrey (tvrdý povrch, dotace 220.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Dulková (Arg.) - Benešová (7-ČR) 6:2, 7:6 (7:3), Jankovičová (1-Srb.) - Dominguezová-Linová (Šp.) 6:4, 6:1.
2. kolo:
Hercogová (8-Slovin.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 6:7 (4:7), 6:2, Pavljučenkovová (2-Rus.) - Oudinová (USA) 6:2, 7:6 (8:6), Arnová (Maď.) - Erraniová (6-It.) 4:6, 7:5, 6:4, Govorcovová (Běl.) - Kudrjavcevová (Rus.) 6:3, 4:6, 6:0.
Čtyřhra - 1. kolo:
Cornetová, Savčuková (Fr./Ukr.) - Cetkovská, Voráčová (ČR) 7:5, 6:2.
Čtvrtfinále:
Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Birnerová, Larssonová (ČR/Švéd.) 6:1, 6:2.
Tenisový turnaj žen v Kuala Lumpuru (tvrdý povrch, 220.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Šafářová (5-ČR) - Safinová (Rus.) 6:3, 4:6, 6:3, Bartoliová (2-Fr.) - Ivanovová (Rus.) 6:2, 6:1, Grothová (4-Austr.) - Doiová (Jap.) 7:6 (8:6), 6:3, Krajiceková (Niz.) - Klejbanovová (3-Rus.) 3:6, 6:4, 6:3,.