Djokovič má na Turnaji mistrů Zvereva, Medveděva a Schwartzmana

12. listopadu 2020 18:29 - Londýn/Praha

Světová jednička a pětinásobný šampion Novak Djokovič se ve skupině na Turnaji mistrů utká s předloňským vítězem Němcem Alexanderem Zverevem, Rusem Daniilem Medveděvem a nováčkem Diegem Schwartzmanem z Argentiny. Pokud by srbský favorit prestižní závěrečný podnik sezony v Londýně vyhrál, šestým titulem by vyrovnal rekord absentujícího Rogera Federera.

Lisi Niesner, Reuters

Federer od června nehraje po druhé operaci kolena. Djokovič na Turnaji mistrů naposledy triumfoval před pěti lety a po dnešním losu je lídrem skupiny nazvané Tokio 1970. Právě před padesáti lety v japonské metropoli tato tradice začala. Druhá skupina má název Londýn 2020, neboť bude znamenat rozlučku s britským hlavním městem. Od příštího roku bude dějištěm Turín.

Skupinu Londýn 2020 tvoří Španěl Rafael Nadal, který Turnaj mistrů nikdy nevyhrál a byl dvakrát ve finále, obhájce titulu Stefanos Tsitsipas z Řecka, Rakušan Dominic Thiem a druhý z debutantů Andrej Rubljov z Ruska. Turnaj mistrů začne v neděli.

Los Turnaje mistrů:
Skupina Tokio 1970:
Djokovič (1-Srb.), Medveděv (4-Rus.)
A. Zverev (5-Něm.), Schwartzman (8-Arg.)
Skupina Londýn 2020:
Nadal (2-Šp.), Thiem (3-Rak.)
Tsitsipas (6-Řec.), Rubljov (7-Rus.)

Turnaj mistrů začne v neděli a hned úvodní zápas bude reprízou loňského finále: Tsitsipas vyzve vítěze letošního US Open Thiema. Večerní program bude patřit Nadalovi a Rubljovovi. Jediný vzájemný duel španělský tenista vyhrál na newyorském grandslamu před třemi lety.