Rubriky:

Tenis

Tenisté Berdych a Hradecká budou hrát ve Francii o postup do semifinále

19. května 2011 06:58 - ŠTRASBURK/NICE

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Lucie Hradecká budou ve čtvrtek na antukových turnajích ve Francii, které slouží jako generálka na grandslamové Roland Garros, usilovat o postup do semifinále.

 

ČTK/AP

Šestý hráč světa Berdych ve čtvrtfinále v Nice narazí na Lotyše Ernestse Gulbise, s nímž má vyrovnanou zápasovou bilanci 1:1. Nejlepší český tenista se bude snažit postoupit do prvního semifinále od únorového turnaje v Dauhá. Od té doby nicméně dosáhl tří čtvrtfinále na turnajích série Masters, kde k postupu mezi nejlepších osm musel vyhrát více zápasů než nyní v Nice.

Česká tenistka Luce HradeckáLuce Hradecká nastoupí proti domácí jedničce.foto: ČTK/René Volfík

Ve Štrasburku se střetne rozjetá Hradecká poprvé v kariéře s domácí turnajovou jedničku Marion Bartoliovou, jež do čtvrtfinále postoupila bez boje kvůli zranění soupeřky. Hradecká na předchozím turnaji WTA v Barceloně postoupila do finále a poté vyhrála menší podnik kategorie ITF v Praze.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.