Češky to tentokrát ve Wimbledonu pěkně rozbalily, řekla Kvitová po návratu do Česka

4. července 2011 16:35 - PROSTĚJOV

Češky to tam tentokrát pěkně rozbalily. Těmito slovy zhodnotila letošní Wimbledon a svůj vlastní úspěch česká tenistka Petra Kvitová na tiskové konferenci v pondělí v prostějovském klubu TK Plus. Kromě jejího úspěchu ve dvouhře, o němž si v těchto dnech povídá celý svět, získaly zlatou medaili i Květa Peschkeová ve čtyřhře a Iveta Benešová v mixu.

 

Jiří Růžička, Právo

„Tenis pro mě je a zůstane jedničkou,“ dodala. „Byla jsem velmi ráda, že jsem tentokrát mohla pozvat rodiče na finále a určitě bych chtěla, aby se takové okamžiky opakovaly,“ řekla Petra Kvitová.

Na otázky novinářů odpovídala, jakoby nešlo o vítězství ve Wimbledonu, ale jako o běžně odvedenou práci. Usmívala se, vyjadřovala se skromně, samozřejmě, krátce. Viditelně uvolněná, naplněná radostí. „Určitě bych si přála v lóžích ještě více svých přátel a blízkých, ale nebylo by asi správné je teď jmenovat,“ uvedla Kvitová.

V některých momentech byli na tiskové konferenci mnohem sdílnější trenéři Kotyza a Ivanko. „Věděli jsme, že to Petra na trávě umí, potvrdila to už týden před finále ve Wimbledonu. Na vítězství jsme přímo nemysleli, ale po prvních zápasech už jsme si říkali, že když to tak půjde dál, mohlo by to být dobré. A pak se střídaly zápasy a tréninky, a najednou už jsme tady,“ konstatoval Kotyza u stolu s třpytivým talířem. Ivanko se svěřil, že na večer šampiónů byl ve smokingu. „Bylo to snad podruhé v životě,“ dodal.

„Já jsem si vyzkoušela asi patero šatů, pak mi udělali vlasy a make-up, a šla jsem na večírek. Bylo to tam úžasné, dokázali jsme se s trenéry uvolnit. „Petra přišla v modrých krásných šatech. Předtím jsem ji viděl čtrnáct dnů jen v teplácích, tak jsem si říkal: je to ona, není to ona,“ popsal Kotyza.

Kvitová se podělila o své plány v příštích dnech. „Zítra a pozítří mám volno. Na čtvrtek jsme dostali pozvání na Hrad, pak jedeme do Karlových Varů. V pátek pojedu do Fulneku.

Jiří Růžička, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.