Štěpánek snadno prošel do druhého kola, čeká ho Mónaco

30. srpna 2011 10:42 - NEW YORK

Český daviscupový reprezentant Radek Štěpánek si po pondělním postupu do druhého kola US Open pochvaloval, že v utkání s německým tenistou Phillipem Kohlschreiberem dokázal diktovat tempo a zápas zvládl i po taktické stránce. Jeho dalším soupeřem bude Argentinec Juan Mónaco.

 

Charles Krupa, ČTK/AP

Štěpánek porazil Kohlschreibera přesvědčivě ve třech setech. Divákům předvedl svůj klasický celodvorcový tenis, který pochvalou ocenila i Martina Navrátilová.

"S Kohlschreiberem sice mám dobrou bilanci, ale věděl jsem, že je to nepříjemný hráč. Byl už ve druhé světové dvacítce a dokázal porazit hodně dobrých hráčů. Dnes se snažil hrát nátlakový tenis, ale dokázal jsem diktovat tempo," řekl spolupracovníkovi ČTK Štěpánek.

"Teď si odpočinu a připravím na druhé kolo. Mezitím si zahraji čtyřhru v páru s Martinem Dammem, pro kterého to bude poslední turnaj v kariéře. Mám natrénováno a v Americe se mi nyní daří. A po loňské porážce v prvním kole mám motivaci," dodal Štěpánek, v dvaatřiceti letech nejstarší hráč v elitní stovce.

V sobotu před příchodem hurikánu Irene si Štěpánek stihl ještě v areálu ve Flushing Meadows zatrénovat. "Bylo to zvláštní, trénoval jsem tady v naprostém tichu a sám. Protože jsem věděl, že se sem žene hurikán, stačil jsem manželce Nicole přebukovat letenku z Prahy na pátek. A tak doletěla včas, než zavřeli letiště a než to tady vypuklo," dodal Štěpánek.

ČTK

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.