Kapitán Navrátil musí přemýšlet o náhradnících pro Davis Cup

4. září 2011 09:46 - PRAHA

Do těžké situace se dostane český tenisový tým v baráži Davisova poháru proti Rumunsku, pokud zranění nedovolí nastoupit Tomáši Berychovi ani Radku Štěpánkovi. Oba nedokončili zápasy na US Open a kapitán Jaroslav Navrátil musí uvažovat o náhradnících, které případně do týmu povolá. Hrát se bude za necelých čtrnáct dnů v Bukurešti.

 

Petr Horník, Právo

Ani jedna z opor zatím svou účast neodvolala, ale Berdych po sobotní skreči utkání se Srbem Jankem Tipsarevičem prohlásil, že se na kurt vrátí, až bude jeho bolavé rameno úplně v pořádku, což nemusí do úvodní daviscupové dvouhry 16. září stihnout. Štěpánek se rovněž rozhodne podle vyšetření a rad lékařů.

První variantou mezi náhradníky by mohl být Ivo Minář (161. v žebříčku ATP), který se loni s Janem Hájkem postaral o postup přes Chile do semifinále. Pražský rodák má daviscupové zkušenosti a je antukářem. Na tomto povrchu se bude v Bukurešti hrát.

Při neúčasti Berdycha a Štěpánka by role jedničky připadla Lukáši Rosolovi, který se letos vyšvihl na 65. místo světa, ale v týmové soutěži o salátovou mísu ještě nehrál. Za ním by se asi rozhodovalo o dvojce mezi Hájkem a Minářem.

Další možností, která se nabízí, je návrat deblisty Lukáše Dlouhého. Ten vytvořil pár pro čtyřhru s Hájkem v Chile a zápas před více než rokem vyhráli. Nebo by Dlouhý mohl hrát s aktuálně nejlepším českým deblistou Františkem Čermákem (20. v žebříčku čtyřhry ATP), který má za sebou Davis Cup proti Německu (2005) a v Chile byl v týmu.

Na změnu v nominaci má Navrátil ještě relativně čas. Definitivní sestavu musí určit před losováním pořadí zápasů, které se uskuteční ve čtvrtek 15. září.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.