Federer je v osmifinále US Open a podesáté bude na Turnaji mistrů

4. září 2011 10:32 - NEW YORK

Švýcar Roger Federer se postupem do osmifinále US Open jako čtvrtý tenista letos kvalifikoval na Turnaj mistrů, kde si zahraje podesáté za sebou. Před ním si zajistili účast na listopadovém podniku v Londýně Srb Novak Djokovič, Španěl Rafael Nadal a Brit Andy Murray.

 

Charles Platiau, Reuters

Federer v sobotu ve třetím kole ve Flushing Meadows porazil Chorvata Marina Čiliče 6:3, 4:6, 6:4 a 6:2 a v osmifinále newyorského grandslamu je pojedenácté v řadě. Třicetiletý Švýcar nadále usiluje o šestý titul z US Open, jímž by překonal rekord, o který se dělí s Američany Jimmym Connorsem a Petem Samprasem.

Právě Sampras a Ivan Lendl dokázali před Federerem jako jediní postoupit na Turnaj mistrů desetkrát po sobě. Lendlovi se to povedlo dokonce dvakrát v řadě a Samprasovi jedenáctkrát.

"Dokud jsem v turnaji, vím, že mám šanci. To je hlavní," prohlásil Federer, kterého čeká v dalším utkání Argentinec Juan Mónaco. "Je mi jedno, jak hraju, důležité je, když jdu dál. Přál bych si, abych hrál pokaždé ten nejlepší tenis a cítil se skvěle, ale skutečnost je jiná. To je na téhle hře krásné, když vám to nejde, tak hledáte způsob jak vyhrát," uvedl držitel rekordních šestnácti grandslamových titulů.

Důležitý moment zápasu přišel v závěru třetí sady, kdy Čilič dvojchybou umožnil soupeři jít do vedení 5:4 a zbytek utkání už Švýcar ovládl. Dvojchybě předcházelo napomenutí od rozhodčího, aby Čilič při servisu neměl takovou prodlevu, což chorvatského dlouhána rozčílilo. "Neříkám, že se rozhodčí mýlí, ale měli by měřit všem hráčům stejně. Federer se ho zastal. "Marin hrál rychle, stejně jako já. Bylo to přísné," uvedl.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.