Murray získal v Bangkoku třetí letošní titul

2. října 2011 10:15 - BANGKOK

Britský tenista Andy Murray potvrdil v Bangkoku roli turnajové jedničky a ve finále porazil Donalda Younga z USA 6:2 a 6:0. Čtvrtý hráč světa si připsal třetí titul v sezoně a celkově 19. v kariéře.

 

Petar Kujundzic, Reuters

Čtyřiadvacetiletý Murray nedal o dva roky mladšímu Američanovi šanci a 55. hráče světa, který poprvé v kariéře postoupil na okruhu ATP do finále, porazil za 48 minut. S Youngem se britský favorit utkal letos už potřetí - na US Open ho hladce porazil, na Masters v Indian Wells s ním však překvapivě vypadl ve dvou setech.

Čermák s Poláškem na deblový titul v Kuala Lumpuru nedosáhli

Český tenista František Čermák na titul ve čtyřhře v Kuala Lumpuru nedosáhl. Se Slovákem Filipem Poláškem prohráli finále s dvojicí Eric Butorac, Jean-Julien Rojer 1:6 a 3:6. Ve dvouhře se prvního titulu v kariéře dočkal Srb Janko Tipsarevič po výhře 6:4 a 7:5 nad Kypřanem Markosem Baghdatisem.

Česko-slovenský pár byl letos společně ve hře o turnajový primát už počtvrté, ale zatímco v Gstaadu a Bělehradu uspěl, nyní si připsal po Hamburku druhou finálovou porážku. Po semifinálovém triumfu nad nejvýše nasazeným rakousko-německým párem Jürgen Melzer, Philipp Petzschner neměli proti turnajovým dvojkám z USA a Nizozemských Antil šanci.

Čermák usiloval o 26. deblový titul v kariéře, letos vyhrál ještě v Hertogenboschi s Italem Danielem Braccialim.

Ve finále dvouhry třetí nasazený Tipsarevič porazil Baghdatise 6:4, 7:5 a získal první titul v kariéře. Sedmnáctý hráč světa se premiérového triumfu na okruhu ATP dočkal na pátý pokus - letos neuspěl ve finále v Delray Beach a Eastbourne, loni v Hertogenboschi a o rok dříve v Moskvě.

Sedmadvacetiletý Tipsarevič byl dosud jediným hráčem v první dvacítce žebříčku, který neměl na kontě jediný titul.

BANGKOK, muži (tvrdý povrch, dotace 587 000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Murray (1-Brit.) - Young (USA) 6:2, 6:0.

Čtyřhra - finále:

Marach, Kuréší (1-Rak./Pák.) - Kohlmann, Waske (Něm.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

KUALA LUMPUR, muži (tvrdý povrch, dotace 850 000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Tipsarevič (3-Srb.) - Baghdatis (Kypr) 6:4, 7:5.

Čtyřhra - finále:
Butorac, Rojer (2-USA/Niz. Ant.) - Čermák, Polášek (3-ČR/SR) 6:1, 6:3.
PEKING, ženy (dotace 4,5 miliónu dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Bartoliová (8-Fr.) - Benešová (ČR) 3:6, 6:4, 7:5, Pavljučenkovová (13-Rus.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 7:5, 6:4, Niculescuová (Rum.) - Li Na (4-Čína) 6:4, 6:0, Lisická (14-Něm.) - Beguová (Rum.) 6:2, skreč, Cibulková (SR) - Šuaj Čang (Čína) 6:0, 6:2, Ivanovičová (Srb.) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:1, 6:1, Martínezová (Šp.) - Peerová (Izr.) 6:1, 7:5, Kanepiová (Est.) - Saj-saj Čeng (Čína) 6:0, 6:3, McHaleová (USA) - Moritaová (Jap.) 6:2, 0:6, 6:3, Suárezová (Šp.) - Makarovová (Rus.) 7:5, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Yung-Jan Chan, Hradecká (Tchaj-wan/ČR) - Jansová-Ingaciková, Rosolská (Pol.) 6:2, 7:5.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.