Zvonarevová před finále Fed Cupu s Českem stále netrénuje

3. listopadu 2011 16:45 - MOSKVA

Kolotoč tréninků a rehabilitací, tak vypadá příprava českých a ruských tenistek na víkendové finále Fed Cupu v Moskvě. Na centrálním a tréninkovém dvorci se oba týmy po dvou hodinách střídají, v přípravě se však stále neobjevila Věra Zvonarevová, která si stěžuje na bolavé rameno. O jejím startu se zřejmě rozhodne až těsně před pátečním losováním.

 

Grigory Dukor, Reuters

Světlana Kuzněcovová v posledních dnech pilně trénuje s levorukými tenisty a tenistkami, aby byla nachystána na zápasy s českými levačkami Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou. "Třeba jim to pomůže, ale zápas je vždy o něčem jiném," prohlásila Kvitová.

Wimbledonská šampionka se po triumfu na Turnaji mistryň stále potýká s lehkým nachlazením, a tak bere vitamíny a na kurtu trénuje jen odpoledne. Věří však, že bude brzy zcela fit a na víkendové bitvy se už těší. Povrch na kurtu dnes Kvitové připadal docela rychlý, za což ale mohla nejspíš i razance úderů Lucie Hradecké.

Na moskevskou halu zatím Kvitová moc pěkné vzpomínky nemá, loni zde na turnaji vypadla hned v prvním kole. Teď ale doufá, že právě zde se podaří českým tenistkám přerušit vítěznou šňůru ruského týmu, a to pokud možno před plnými tribunami.

Rusky doma neprohrály osm let

Ruský celek na domácí půdě naposledy prohrál před osmi lety. Letos hrál v Moskvě semifinále, v němž Rusky rozdrtily Itálii 5:0. Před finále jsou domácí hráčky v odhadech šancí zdrženlivé. "Bude to těžký zápas. Každý okamžik může být v tomto souboji rozhodující," řekla ČTK Kuzněcovová.

Rozhodovat může až závěrečná čtyřhra, na kterou se připravují Hradecká s Květou Peschkeovou. "Doufám, že nebudeme muset rozhodovat čtyřhrou, ale pokud to tak bude, uděláme všechno pro to, abychom s Luckou třetí bod získaly," uvedla Peschkeová, kterou stále straší zážitek z předloňského semifinále proti Američankám v Brně, kdy se právě ve čtyřhře nepodařilo neproměněným mečbolem utkání dotáhnout do vítězného konce. "To určitě byl můj nejhorší moment ve Fed Cupu," dodala.

Do hlediště u centrálního dvorce, které pojme až 7500 diváků, bylo zarezervováno 600 lístků pro české fanoušky. V pokladnách stále jsou vstupenky v cenách od 500 po 4500 rublů (asi 300 až 2700 Kč).

ČTK

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.