Finále Fed Cupu zahájí Kvitová s Kirilenkovou, Zvonarevovou do boje nepustí zranění

4. listopadu 2011 09:11 - MOSKVA

Světová dvojka Petra Kvitová zahájí boj českých tenistek ve finále Fed Cupu proti Rusku. České jedničce se v úvodním utkání postaví Maria Kirilenková. Zápas začíná v Moskvě v Olympijské hale od 11 hodin. Ve druhém utkání se střetnou česká dvojka Lucie Šafářová a jednička soupeřek Světlana Kuzněcovová, která na této pozici vystřídala Věru Zvonarevovou. Tu nehrající ruský kapitán Šamil Tarpiščev nahradil Jelenou Vesninovou. O pořadí zápasů rozhodl páteční los.

 

Misha Japaridze, ČTK/AP

"Nepřijeli jsme sem prohrát, ale vyhrát," řekl kapitán Petr Pála v týdnu. "Máme skvělý tým a věřím, že jsme s to tři potřebné body uhrát," uvedla Kvitová, kterou trápilo po triumfu na Turnaji mistryň v Istanbulu nachlazení, ale je připravena hrát.

Světlana Kuzněcovová při pátečním tréninku.Světlana Kuzněcovová při pátečním tréninku.foto: ČTK/AP/Misha Japaridze

Naopak ruský tým musel nominaci změnit, protože sedmou hráčku světa Věru Zvonarevovou vyřadilo z finále bolavé rameno. Místo ní kapitán Šamil Tarpiščev zařadil hodinu před losem do družstva desátou deblistku světa Jelenu Vesninovou.

Nedělní program zahájí souboj jedniček Kvitové s Kuzněcovovou, pak nastoupí Šafářová s Kirilenkovou. Do závěrečné čtyřhry pošle český kapitán Květu Peschkeovou s Lucií Hradeckou a domácí nasadí Anastasii Pavljučenkovou s Jelenou Vesninovou. Oba kapitáni ale mohou nominace ještě změnit.

Adeptky pro čtyřhru: Zleva Jelena Vesninová, Anastasie Pavljučenková, Lucie Hradecká a Květa Peschkeová. Adeptky pro čtyřhru: Zleva Jelena Vesninová, Anastasie Pavljučenková, Lucie Hradecká a Květa Peschkeová. foto: ČTK/AP/Misha Japaridze

Rusky doma naposledy prohrály před osmi lety a z výhry ve Fed Cupu se radovaly čtyřikrát v letech 2004, 2005, 2007 a 2008. Češky na fedcupový triumf čekají již od roku 1988, kdy popáté a naposledy zvítězilo tehdejší Československo.

"Vidím to velice pozitivně a bylo by krásné, kdyby se to holkám podařilo. Bude záležet i na Lucii Šafářové, aby vyhrála aspoň jednoho singla," řekla Jana Novotná, která byla před třiadvaceti lety členkou vítězného fedcupového výběru.

Program:
Rusko - Česká republika (Moskva - Olympijská hala, tvrdý povrch):
Sobota 5. listopadu: 11:00 SEČ Kirilenková (27. v žebříčku WTA) - Kvitová (2.), Kuzněcovová (19.) - Šafářová (24.).
Neděle 6. listopadu: 11:00 Kuzněcovová - Kvitová, Kirilenková - Šafářová; Vesninová (10. v žebříčku WTA ve čtyřhře), , Pavljučenková (61.) - Peschkeová (2.), Hradecká (15.).
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.