Hektické pondělí tenisových šampiónek: Focení, audience u premiéra i setkání s fanoušky

7. listopadu 2011 09:12 - MOSKVA

O vítězných čepicích pro nové šampiónky vědělo jen pár lidí. V šatně ale tradičně stříkalo šampaňské a zazněla i obligátní hitovka „We are the Champions“. Tuhle oslavu si český fedcupový tým po vítězství nad Ruskem zasloužil. Kdy jindy by nemělo bouchnout pár špuntů?

 

Grigory Dukor, Reuters

„Do detailu jsme to s holkama neplánovaly, ale něco už vymyslíme,“ culila se Petra Kvitová před společnou oslavou. Ale všeho s mírou. V pondělí dopoledne se jdou nové šampiónky ještě společně fotit. „Rudé náměstí je kvůli výročí říjnové revoluce zavřené, ale z terasy hotelu Ritz bude hezky vidět,“ prozradil týmový mluvčí Karel Tejkal.

Pondělí bude trochu hektické. Z Moskvy odlétá vítězná sestava po půl čtvrté odpoledne, cestou z Ruzyně by se měla zastavit na audienci u premiéra Nečase.

Česká radost pár minut po výhře ve Fed Cupu v Moskvě.Česká radost pár minut po výhře ve Fed Cupu v Moskvě.foto: Reuters/Grigory Dukor

„Květa s Luckou Šafářovou si kvůli tomu přebukovaly letenky, aby mohly být s námi,“ doplnil Tejkal. Na šestou večer je pak do areálu Sparty v pražské Stromovce naplánováno setkání s  fanoušky. „Nejsme jako hokejisté po Naganu, ale kdo bude chtít vidět Fed Cup, ať dorazí,“ vyzval mluvčí týmu.

Hotovo. České tenistky po 23 letech ovládly Fed Cup.Hotovo. České tenistky po 23 letech ovládly Fed Cup.foto: Reuters/Grigory Dukor

bum, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.