Berdych měl úspěšnou sezónu, proto mu kouč oholil vlasy

28. listopadu 2011 20:57 - PRAHA

Na počátku byla sázka tenisty Tomáše Berdycha s koučem Tomášem Krupou. Plácli si ve Wimbledonu. Předmětem jejich sázky byla Berdychova úspěšnost ve zbytku sezóny. Krupovi se nakonec vyplatil optimismus a po konci sezóny tak mohl sáhnout po holícím strojku, aby Berdychovi oholil vlasy.

 

facebook.com, Facebook

„Sázka je sázka. Ve Wimbledonu jsme se s Tomášem (Krupou) vsadili, že pokud budu hrát na Masters (Turnaji mistrů), získám alespoň jeden titul a vyhraju 50 zápasů, půjdou (vlasy) dolů. Všem ještě jednou díky,“ napsal Berdych na Facebook k fotografiím, na nichž ho kouč holí strojkem.

Tomáš BerdychTenista Tomáš Berdych (druhý zleva) s koučem Tomášem Krupou (druhý zprava).foto: Facebook/facebook.com


Berdych všechny tři podmínky splnil. Na turnajový titul dosáhl v čínském Pekingu, na Turnaj mistrů se kvalifikoval ze sedmé příčky a postoupil tam dokonce do semifinále, kde nestačil na Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie. I přesto předtím v roce 2011 zvedal ruce nad hlavu na znamení vítězství po třiapadesáti zápasech.

Ester Sátorová držela v hledišti palce svému příteli Tomáši Berdychovi po celý Turnaj mistrů v Londýně.Ester Sátorová držela v hledišti palce svému příteli Tomáši Berdychovi po celý Turnaj mistrů v Londýně.foto: ČTK/AP/Alastair Grant

Teď Berdycha čeká několik zasloužených dní dovolené. „Vyrazím někam do tepla,“ prohlásil v Londýně s tím, že místo specifikovat nebude. Bude moci strávit trochu více času s přítelkyní Ester Sátorovou. A na co se těší nejvíc? „Vzbudím se, kdy chci. Budu jíst, kdy chci, a nebudu dodržovat žádný dril,“ svěřil se.

oc, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.