Do Prahy by se mohl vrátit turnaj WTA, o koupi uvažuje Kovarčík

12. prosince 2011 17:52 - PRAHA

Na pražskou Štvanici by se mohl vrátit ženský tenisový turnaj WTA. V kalendáři elitního okruhu se hledá náhrada za květnový turnaj kategorie Premier v Bruselu a jedním ze zájemců je podle serveru Ekonom i Praha. Za snahou stojí podnikatel Peter Kovarčík ve spojení s klubem I. ČLTK Praha.

 

merseysidesport.com

ČTK informaci potvrdil manažer I. ČTLK Šavrda, který o možnosti získání turnaje pro Prahu s Kovarčíkem diskutoval. "Říkal, že by se o to zajímal, ale v jiném stadiu to není," řekla Šavrda s tím, že nejbližší změna je možná až od sezóny 2013. "Je to ale komplikované a je otázkou firem, jestli budou mít zájem to podpořit," uvedl.

Na Štvanici loni skončil po šesti letech turnaj nejnižší kategorie WTA, protože pořadatelé přišli o titulárního partnera. Pokud by se jednalo o přesun akce z Bruselu, museli by pořadatelé sehnat 637.000 dolarů, a to pouze na odměny.

Rozhodnutí, kam se bruselský turnaj přesune, je na vedení WTA. "Pro nás by mohlo hovořit, že je to před antukovou Paříží a už jsme turnaj WTA pořádali. Ale opakuji, je to ve stadiu úvah," řekl Šavrda, ale byl by rád, kdyby k tomu došlo. "Bylo by to hezké i v kontextu obrovských úspěchů českého ženského tenisu," doplnil Šavrda.

Český ženský tenis prožil skvělý rok. Petra Kvitová vyhrála Wimbledon, Turnaj mistryň a je světovou dvojkou. Češky navíc triumfovaly ve Fed Cupu.

Kovarčík prostřednictvím společnosti Teleaxis organizoval v minulosti několik tenisových akcích. Největší z nich byl halový turnaj ATP Czech Indoor v Ostravě, který měl pět ročníků. Ten poslední v roce 1998 s dotací milión dolarů vyhrál hvězdný Američan Andre Agassi. O rok později byl turnaj kvůli nedostatku financí zrušen, stejně jako exhibice žen v Brně. Kovarčík pořádal i turnaje okruhu veteránů a podílel se na akci ATP v Praze.

ČTK

O2 Sport 7:5, 6:3 Ka. Plíšková - Zvonarevová 7:5, 6:3 konec
20210513T14:05:00+0200
Ka. Plíšková vs. Zvonarevová
Ka. Plíšková vs. Zvonarevová
Ka. Plíšková
Zvonarevová
O2 Sport Ka. Plíšková - Ostapenková dnes 12:00
20210514T12:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková
Ostapenková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.