Nadal jde do nové sezóny s těžší raketou, zatím si na ni nezvykl

2. ledna 2012 19:55 - DAUHÁ

Druhý tenista světového žebříčku Rafael Nadal vyměnil před novou sezónou raketu za těžší, než s jakou hrál dosud. V krátké zimní pauze podle svých slov neměl dost času na to, aby si na ni zvykl, takže očekává, že na začátku roku může mít na turnajích problémy.

 

Dylan Martinez, Reuters

"Příprava nebyla ideální. Hraju s těžší raketou kvůli větší razanci, ale někdy nemám při forhendových úderech takovou jistotu jako dřív. Ale věřím, že do budoucna mi to může prospět," uvedl španělský tenista v Dauhá, kde v úterý vstoupí do sezóny utkáním s Němcem Philipem Kohlschreiberem.

Pro změnu rakety se rozhodl už po zářijovém US Open, ale kvůli nabitému programu neměl čas si na ni zvykat. Musel počkat až na konec sezóny, kterou završil triumfem ve finále Davisova poháru s Argentinou.

"Teoreticky bych potřeboval na novou raketu aspoň měsíc nebo nejméně tři týdny, ale nakonec jsem s ní trénoval jen týdnem, takže to asi nebude stačit," řekl desetinásobný grandslamový šampion. "Nedá se čekat, že všechno bude od začátku dokonalé, ale musel jsem to udělat, abych byl lepší v budoucnu. Nejde o žádný zázrak, ale k nějakému zlepšení by mi nová raketa pomoct mohla. Na začátku sezony jdu to rizika," prohlásil Nadal.

Pětadvacetiletý Španěl by rád s novou raketou útočil na světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče, který ovládl minulou sezonu, v níž Nadal vyhrál jen tři turnaje. "Všechna finále jsem s ním prohrál, ale prohrával jsem v nich jenom s ním. To je celkem pozitivní. Sedm osm měsíců jsem hrál opravdu dobře," uvedl bývalý první hráč světa.

ČTK

  6:1, 3:6, 6:2 Ka. Plíšková - Martičová 6:1, 3:6, 6:2 konec
20210515T13:40:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková
Martičová
  Swiateková - Ka. Plíšková dnes 17:30
20210516T17:30:00+0200
Swiateková vs. Ka. Plíšková
Swiateková vs. Ka. Plíšková
Swiateková
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.