Hlaváčková prošla z kvalifikace na Australian Open, teď ji čeká Petrovová

14. ledna 2012 08:43 - MELBOURNE

Tenistka Andrea Hlaváčková si stejně jako vloni zahraje hlavní soutěž na Australian Open. Česká tenistka zvládla v Melbourne i třetí kolo kvalifikace, v němž z pozice nasazené trojky porazila patnáctku Caroline Garciaovou z Francie dvakrát 6:4. Hlaváčková se v prvním kole úvodního grandslamu sezóny utká s Ruskou Naďou Petrovovou, nasazenou jako číslo 29.

 

Michel Euler, ČTK/AP

"Dlouho jsem nebyla takhle strašně a zvláštně nervózní, ale je to za mnou. Zvládla jsem to a jsem strašně ráda," řekla Hlaváčková Radiožurnálu. "Chtěla bych obhájit loňské první kolo, aby mi to rozjelo sezonu v co nejlepším světle. Budu spokojená, až dosáhnu vysněného výsledku, což by byly dvě kola v hlavní soutěži," doplnila.

Deblová vítězka loňského Roland Garros doplnila v pavouku dvouhry osm krajanek - Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou, Evu Birnerovou, Petru Cetkovskou, Ivetu Benešovou, Lucii Hradeckou, Barboru Záhlavovou-Strýcovou a Kláru Zakopalovou. Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka a Lukáše Rosola žádný Čech nedoplnil.

Kvalifikace tenisového grandslamového turnaje Australian Open.
Ženy - 3. kolo:
Hlaváčková (3-ČR) - Garciaová (15-Fr.) 6:4, 6:4.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.