Deblová šampionka Vesninová se po mateřské pauze vrací k tenisu

31. prosince 2020 14:02 - Moskva/Praha

Olympijská vítězka a trojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře Jelena Vesninová se po mateřské pauze vrací k tenisu. Vzhledem k nejasné podobě tenisového kalendáře ale čtyřiatřicetiletá ruská hráčka zatím neví, kdy a kde si comeback odbude.

 

Profimedia.cz

"Zatím schválili jen první část sezony v Austrálii, kde určitě hrát nebudu. Chtěla jsem začít v Petrohradu, symbolicky doma, termíny se ale posouvají. Budu muset sledovat kalendář WTA," řekla Vesninová serveru championat.com.

Naposledy hrála v květnu 2018 na Roland Garros, v listopadu téhož roku pak přivedla na svět dceru. Těsně před pařížským turnajem ukončila dlouholetou úspěšnou spolupráci s Jekatěrinou Makarovovou, s níž získala olympijské zlato v Riu de Janeiro a tituly na Roland Garros 2013, US Open 2014 a ve Wimbledonu 2017.

Tvrdý trest pro slovenskou tenistku! Distanc na 12 let a pokuta

V červnu 2018, když už nehrála, se paradoxně stala i deblovou jedničkou. Ve čtyřhře vyhrála celkem 18 turnajů, třikrát získala i singlový titul.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Elena Vesnina (@vesnushka86)

O návratu již na Australian Open neuvažovala i proto, že poslední dobou nemohla trénovat, protože s celou rodinou prodělala covid-19. "Naštěstí nás to potkalo v mírné formě. I tak to bylo nepříjemné. Australian Open jsem ani neplánovala. V únoru už by to snad šlo, ale turnaje se odkládají, všechno je chaotické," uvedla Vesninová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.