Všichni tenisté z hotelu, kde byl covid-19, měli negativní test

5. února 2021 11:00 - Melbourne
(Aktualizováno: 5. února 2021 11:24)

Všech 507 tenistů a dalších lidí, kteří museli ve čtvrtek do karantény kvůli případu koronaviru v hotelu v Melbourne, mělo negativní test na covid-19 a smějí se účastnit Australian Open. Oznámil to ředitel úvodního grandslamu sezony Craig Tiley.

 

Loren Elliott, Reuters

"Všichni, kteří byli testováni, byli negativní. Dopadlo to velmi dobře nejen pro místní komunitu, ale i pro tenisovou skupinu," řekl novinářům Tiley.

Kvůli ve středu oznámenému pozitivnímu testu zaměstnance hotelu Grand Hyatt muselo do karantény a na testy 160 hráčů a také koučové a lidé podílející se na organizaci Australian Open. Ve čtvrtek se kvůli tomu zastavily všechny přípravné turnaje v Melbourne, ale dnes byl program obnoven.

Rána pro tenis! Pořadatelé kvůli koronaviru přeruší turnaje v Melbourne

Do Austrálie přiletělo kvůli grandslamovému turnaji ze zahraničí 1200 lidí, mezi nimiž se objevilo osm případů nákazy. Z hráček měla pozitivní test jako jediná Španělka Paula Badosaová, jež se ve středu dostala po 21 dnech z karantény.

Video již není dostupné

Serena Williamsová postoupila v Melbourne do semifinále

sntv

Australian Open začne v pondělí a pořadatelé umožní do Melbourne Parku přístup až 30 000 lidí denně, což je zhruba polovina obvyklé kapacity. "Stále platí, že diváci budou smět do hlediště, prodej lístků pokračuje. Areál bude mimořádně bezpečné místo," ujistil Tiley.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.