Bizár na ATP Cupu. Fognini vyhrál game bez jediného úderu

6. února 2021 10:23 - Melbourne

Francouzský tenista Benoit Paire je známý svojí prudkou povahou a častou nevyrovnaností výkonů. Proti jinému bouřlivákovi Italovi Fogninimu, to už bylo ale i na něj moc. V jednom gamu dal 28. hráč světa při svém podání čtyři dvojchyby za sebou, a daroval tak Italovi hru úplně zadarmo.

 

Kelly Defina, Reuters

Benoit Paire je úkaz a se svým chováním na kurtu si často nezadá ani s Nickem Kyrgiosem, který je momentálně považovaný za největšího tenisového bouřliváka. Na prestižním ATP Cupu, který probíhá tento týden v australském Melbourne, předvedl jednatřicetiletý Francouz další ze svých výstřelků.

Tentokrát to byl ale více akt nesoustředěnosti a špatné koncentrace na zápas, než výbuchu emocí, které jsou pro rodáka z Avignonu tak charakteristické. Ve třetím gamu vzájemného zápasu, možná dvou nejméně předvídatelných hráčů na okruhu, totiž při svém servisu netrefil Paire cíl ani na jeden z celkově osmi pokusů.

Statistici teď jen těžko dohledávají, jestli se na nejvyšším okruhu ATP, vůbec někdy, něco takového přihodilo. Fognini vyhrál game na returnu bez jediného úderu a poté i celý zápas poměrem 6:1, 7:6.

Paire však v kariéře nemá takových úletů zrovna málo. V ničení raket by si nic nezadal s legendou této aktivity, Maratem Safinem. Ostatně, je to vidět i v přiloženém videu....

nov, Sport.cz

  1:6, 3:6 Pavljučenkovová - Kvitová 1:6, 3:6 konec
20210303T14:50:00+0100
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: